پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
خشت آخر
روایت عشق
رونق تولید
کمک به سیل زدگان
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
پایگاه تحلیل های دانشجویی
بازی سایه روشن
7. آبان 1395 - 18:28   |   کد مطلب: 3277
وبلاگ آرتاویل نیوز منتشر کرد؛
چنبره آلودگی هوا بر آسمان "پاک شهر" اردبیل!
این روزها اگر هنگام راه رفتن در معابر شهر اردبیل به خصوص در نقاط مرکزی این کلانشهر با سوزش چشم و احساس خارش در گلو و تنگی خفیف نفس مواجه شدید، تعجب نکنید چون متاسفانه چند روزی است که چتر سیاه و تیره آلودگی هوا بر آسمان این پاک شهر هم چنبره کرده است.
وبلاگ آرتاویل نیوز

به گزارش ابصارخبر به نقل از وبلاگ آرتاویل نیوز، این روزها اگر هنگام راه رفتن در معابر شهر اردبیل به خصوص در نقاط مرکزی این کلانشهر با سوزش چشم و احساس خارش در گلو و تنگی خفیف نفس مواجه شدید، تعجب نکنید چون متاسفانه چند روزی است که چتر سیاه و تیره آلودگی هوا بر آسمان این پاک شهر هم چنبره کرده است.

عکس آلودگی هوای اردبیل در مورخه 95.07.18 از ساختمانی مرتفع در شهرک میلاد گرفته شده است

 

اردبیل به لحاظ موقعیت خاص جغرافیایی و اقلیمی و جریان دائمی و متناوب هوا؛ از سال ها پیش از نظر میزان پاکی هوا و پایین بودن احتمال افزایش آلاینده های جوی در جایگاه مرکز استان؛ به عنوان پاک شهر آذربایجان و در ردیف اول اسامی شهرهای بزرگ با هوای پاک در ایران، مطرح بوده است.

اما متاسفانه، شهروندان این پاک شهر در دو سال اخیر به ویژه در برخی روزهای بی باد و باران پاییز و زمستان حتی با چشم غیر مسلح هم چتر شوم و سیاه رنگ آلودگی هوا را که آسمان همیشه پاک و آبی این شهر را در محاصره گرفته است، مشاهده می کنند.

معضل جدی آلودگی هوا در یکی دو سال اخیر در اردبیل در حالی زنگ خطر را به صدا درآورده و خودنمایی می کند که این به اصطلاح کلانشهر در سایه غفلت و بی توجهی ارگان ها و ادارات مربوطه همچون "اداره کل حفاظت محیط زیست"، به رغم وعده های چندین ساله مسوولان حتی از داشتن یک ایستگاه سنجش آلودگی هوا و نمایشگر آن در سطح شهر بی بهره است.

 

عکس آلودگی هوای اردبیل در مورخه 95.07.18 از ساختمانی مرتفع در شهرک میلاد گرفته شده است

حقوق ساکنین شهر اردبیل به خصوص گروه آسیب پذیر این شهر نظیر سالمندان، کودکان و بیماران تنفسی در این ارتباط در حالی نادیده گرفته می شود که اغلب شهرهای همتراز اردبیل همچون ارومیه، اراک، رشت، قزوین، همدان و ... همه به ایستگاه های سنجش آلودگی هوا و نمایشگرهای میزان آلاینده های جوی تجهیز شده اند.

تصاویر پیوستی مربوط است به پوشش مه دود سیاه رنگ در آسمان اردبیل در روز یکشنبه 18 مهر ماه سال 95 که به نظر می رسد به دنبال رکود و ایستایی چند روزه جریان هوا میهمان ناخوانده آسمان این شهر شده است.

 

عکس آلودگی هوای اردبیل در مورخه 95.07.18 از ساختمانی مرتفع در شهرک میلاد گرفته شده است

نوشته شده توسط: فرزاد تقی زاده

انتهای پیام/

دیدگاه شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

آخرین اخبار