پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
بازی سایه روشن
راهیان نور دانشجویی شمالغرب کشور
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
6. خرداد 1396 - 8:44   |   کد مطلب: 4638
روزه یکی از ارکان اسلام و مسلمانی است و نقش مهمی در تحول و تکامل معنوی مومنان دارد. به همین خاطر پیامبر اعظم (ص) و ائمه اطهار(ع) به استقبال ماه رمضان که ماه ضیافت الهی و ایام روزه است، می رفتند و برای آمادگی هرچه بیشتر برای لبیک گفتن به ضیافت الهی، آداب و مراسمی داشتند.

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، مراسم استقبال از ماه مبارک رمضان از سنت های حسنه برجای مانده از پیامبر اکرم(ص) است بطوریکه این سنت حسنه با گذشت قرن ها هنوز هم با شوق و شور خاصی در اقشار مختلف مردم برگزار می شود.

از قدیم در بین خانواده های مسلمان رسم بوده است که روز آخر ماه شعبان را که یوم الشک نامیده می شود، روزه می گرفتند تا اگر روز اول رمضان بود، به وظیفه خود عمل کرده باشند و اگر نبود خود را برای ورود به رمضان آماده می کردند. حتی برخی ۲ یا۳ روز زودتر از رمضان با روزه به استقبال این ماه می رفتند.این رسم در بین بیشتر خانواده های ایرانی مرسوم است.

در این گزارش که توسط خبرنگاران اردبیلی از گوشه و کنار دارالارشاد تهیه شده است پس از انعکاس غبار روبی مساجد،تکایا و بقاء متبرکه، جمعی از جوانان، دانشجویان و ریش سفیدان شهر به بیان فضیلت های استقبال از ماه مبارک رمضان پرداختند.

سلیم مهاجری بعنوان خبرنگار، میلاد چشمه نور تصویربردار و وحید علیزاده کار تدوین این گزارش خبری را بر عهده دارند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین اخبار