پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
خشت آخر
روایت عشق
رونق تولید
کمک به سیل زدگان
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
پایگاه تحلیل های دانشجویی
بازی سایه روشن
21. مهر 1397 - 11:43   |   کد مطلب: 6838
در نشست بصیرتی دانشکده فناوری‌های نوین نمین مطرح شد؛
آموزش تحلیل سیاسی درست به مردم، از رسالت های دانشجویی است
یک کارشناس مسائل سیاسی و اجتماعی گفت:دانشجویان باید به اندازه ای از درک و فهم برسند تا بتوانند دستگاه محاسباتی دشمنان را شناسایی و با ایجاد سوال در ذهن مردم، توطئه ها را خنثی کنند.
نشست بصیرتی دانشکده فناوری‌های نوین نمین

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، نشست بصیرتی با موضوع تربیت و تعالی سیاسی دانشجویان با حضور رضا قاسمیان کارشناس مسائل سیاسی و اجتماعی در دانشگاه فناوری های نوین نمین برگزار شد.

قاسمیان در ابتدای این نشست به تبیین اهمیت آشنایی دانشجویان با مسائل روز پرداخت و گفت: دانشجویان باید خود را با مسائل سیاسی روز آن هم از طریق منابع کاملا درست و متقن آشنا کنند تا بتوانند از حقانیت نظام جمهوری اسلامی در فضای غبارآلودی که دشمنان اسلام از طرق مختلف خصوصا شبکه های اجتماعی درست کرده اند دفاع کنند.

وی در ادامه سخنان خود به معرفی کتاب فروغ ابدیت پرداخت و از دانشجویان خواست تا با مطالعه این کتاب که بینش و شناخت عمیق نسبت به پیامبر بزرگ اسلام در انسان ایجاد می کند، بتوانند از مبانی اسلام دفاع کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی لزوم تبعیت از ولی فقیه را متذکر شد و گفت: یک انسان مومن و معتقد به اسلام همواره باید از ولی فقیه تبعیت کند و در این راه نیز نباید حتی در کوچکترین مسئله نیز از ولی خود عقب مانده و یا جلو حرکت کند، چونکه موجب خسران می شود.

وی شناخت مسائل و فضای موجود را از مهمترین اولویت های بسیج عنوان کرد و گفت: یک دانشجوی بسیجی باید در اولین گام فضای موجود را به دقت بسنجد و بشناسد تا با آگاهی های لازم بتواند در حل مسائل پیشگام و موفق عمل کند.

قاسمیان تکلیف شناسی را دومین اولویت دانشجویان بسیجی عنوان کرد و گفت: یک دانشجوی بسیجی بعد از اینکه توانست مسائل را به دقت شناسایی کرد وظیفه دارد در امورات مشابه به بزرگان رجوع  و با الهام گیری از عملکرد آنها در فضای مشابه، تکالیف خود در خصوص موضوع مرتبط را به نحو احسن شناسایی کند.

وی از مرحله عمل به تکلیف به عنوان آخرین اولویت های بسیج دانشجویی در خصوص مسائل مختلف عنوان کرد و گفت: اگر یک دانشجو بتواند به درستی مسائل را شناخته و به تکالیف خود خود در این خصوص پی ببرد می تواند در خنثی کردن توطئه های دشمنان موفق و موثر باشد به شرط انکه در انجام رسالت خود دچار خطای تحلیلی نشود.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه سخنان خود به تشریح خطای تحلیلی پرداخت و گفت: یک دانشجو برای اینکه بتواند به درستی مسئله را تشخیص بدهد باید به منبع موضوع و تفکرات پشت پرده مسئله ایجاد شده پی ببرد تا بتواند بدون خطای تحلیلی به حل مسئله بپردازد.

وی اهمیت درست اندیشیدن را متذکر شد و با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در این خصوص گفت: دانشجویان باید به اندازه ای از درک و فهم برسند تا بتوانند دستگاه محاسباتی دشمنان را شناسایی و با ایجاد سوال در ذهن مردم توطئه ها را خنثی کنند.

قاسمیان لزوم اموزش تحلیل سیاسی در جامعه را یادآور شد و گفت: اگر مردم تحلیل سیاسی بدانند 70 الی 80 درصد مشکلات و مسائل حل شده است.

وی با بیان اینکه دشمن درصدد است ملت ما را از طریق دستگاه محاسباتی و تحلیل های نادرست از مسائل به دام بیاندازد، تصریح کرد: تجربه چهل ساله نشان داده که اگر ملت دچار ضعف فکری نشوند شکست ناپذیرند بنابراین امروز دانشجویان وظیفه سنگین اموزش تحلیل سیاسی را بر عهده دارند تا علاوه بر یادگیری خود و خانواده بتوانند با اموزش  آن در جامعه، دستگاه های محاسباتی دشمنان اسلام را بی اثر کنند.

این کارشناس مساول سیاسی در ادامه سخنان خود به تبیین انواع خطای تحلیل سیاسی پرداخت و گفت: مشاهده گزینشی، تعمیم افراطی، کفایت زودرس، اثر هاله و مطلق گرایی از جمله شایع ترین عواملی هستند که موجب خطای تحلیل می شوند.

وی به تشریح هریک از عوامل شایع خطای تحلیل پرداخت و گفت: بهترین راه حل در خصوص گرفتار نشدن در مشاهده گزینشی دیدن نیمه پر لیوان و سعی در پر کردن نیمه خالی آن است و در این راه انسان باید واقع بین باشد.

قاسمیان در ادامه سخنان خود به تشریح مثال اردوگاه امام حسین(ع) در واقعه کربلا پرداخت و گفت: در کربلا ، اردوگاه امام حسین(ع) در تحریم کامل بود ولی در اردوگاه یزید همه چیز وجود داشت ولی سرانجام نهضت امام حسین(ع) جاودانه ماند و این خود بهترین مثال برای این موضوع  و پاسخ به معاندان و گمراهان است.

وی با بیان اینکه شهید بهشتی فرمودند ما انقلاب کردیم تا واقعیت ها را تغییر بدهیم، گفت: در این راه نباید اجازه بدهیم رسانه های دشمن جوانان ما را اغوا کنند بلکه باید واقعیت ها را به مردم رساند و به دنبال رفع نقص ها و فعالیت های تک بعدی  بود.

این کارشناس مسائل سیاسی وظایف و مطالبات دانشجویی را یاداور شد و گفت: تفکیک وظایف و مطالبه گری از خصوصیات دانشجویان است که باید بیاموزند تا بتوانند به مردم نیز یاد بدهند.

قاسمیان در پایان سخنان خود لزوم مبارزه با فساد در بین دانشجویان را یادآور شد و گفت: دانشجویان با روحیه انقلابی و جهادی خود باید به مقابله با انواع فساد بپردازند چونکه مردم ضد فساد، کشور را سالم نگه می دارد.

انتهای پیام/

نشست بصیرتی دانشکده فناوری‌های نوین نمین
نشست بصیرتی دانشکده فناوری‌های نوین نمین
نشست بصیرتی دانشکده فناوری‌های نوین نمین
نشست بصیرتی دانشکده فناوری‌های نوین نمین
نشست بصیرتی دانشکده فناوری‌های نوین نمین
نشست بصیرتی دانشکده فناوری‌های نوین نمین
نشست بصیرتی دانشکده فناوری‌های نوین نمین
نشست بصیرتی دانشکده فناوری‌های نوین نمین
نشست بصیرتی دانشکده فناوری‌های نوین نمین

دیدگاه شما

آخرین اخبار