پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
بازی سایه روشن
راهیان نور دانشجویی شمالغرب کشور
16. بهمن 1397 - 18:59   |   کد مطلب: 7237
معاون نهاد رهبری دانشگاه های کشور در اردبیل؛
تغییر نگاه به فرهنگ و علم از برکات انقلاب اسلامی است
معاون نهاد رهبری در دانشگاه ها ی کشور در جمع روسای دانشگاه های اردبیل با بیان اینکه نوع نگاه به علم و فرهنگ یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی، است، گفت: هزینه برای امورات فرهنگی خرج نیست.
نهاد رهبری

 به گزارش خبرنگار ابصارخبر، حجت الاسلام محمد مهدی صالحی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای کشور بعد از ظهر امروز در نشست با رؤسا، معاونان و مدیران فرهنگی دانشگاه های اردبیل، مسئولان و معاونان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان که در اتاق شورای دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد به تبیین دستاوردهای علمی، سیاسی و فرهنگی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: از مهمترین دستاورد نظام مقدس جمهوری اسلامی که معمولا توجه کمتری به شده است، نوع نگاه به فرهنگ، علم است.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به کتاب «انتقادی از دانشگاه هاروارد» تالیف هنری لویس گفت: اگر امروز در کنار دستاوردهای انقلاب اسلامی به برخی از آرمان های انقلاب دست نیافته ایم نشان از آن است که در برنامه های تجربی دانشگاه­ها نگاه جامع فرهنگی که همه ابعاد را پوشش دهد؛ لحاظ نکرده ایم .

صالحی با اشاره به اهمیت کارفرهنگی صحیح و سالم، گفت: هزینه برای امورات فرهنگی خرج نیست اما باید به طریق مهندسی شده مصرف شود.

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه­ها در بخش دیگری از سخنان خود به مدیریت دانش اشاره کرد و گفت: در دنیای امروز که  قابلیت های تصویرسازی زیاد شده است نباید از آن غافل شد چراکه در صورت مدیریت این امر در نخبگان، موفقیت های روزافزونی حاصل خواهد شد.

وی به سخنان مقام معظم رهبری(مدظلّه العالی) در خصوص  انواع جنگ اشاره کرد و گفت: حضور 36هزار نفر در مراسم اعتکاف دانشجویی، 120 هزار نفر در پیاده روی اربعین حسینی، 52 هزار نفر ثبت نام کننده در عتبات دانشگاهیان و شرکت 4هزار نفر در گردهمایی دانشجویان مهدی­یاور نمونه های کم نظیری در حوزه فرهنگی و اراده خانواده دانشگاهیان است.

صالحی حضور ۱۵۰ رسانه‌ی بین المللی در ایران و فعالیت بیش از ۳۰۰ خبرنگار به صورت آزادانه از سراسر دنیا در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را یکی دیگر است دستاوردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت:

برنامه های دانشگاه های کشور با وحدت رویّه­ اجرا می شود.

عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی نیز در ابتدای این جلسه با اشاره به وضعیت کنونی کشور در حوزۀ جنگ اقتصادی و روبرو بودن آموزش عالی با چالش های مهم، گفت: اتحاد، وحدت و همدلی کارکنان دفاتر نهاد و مدیریت‌های دانشگاه در بخش های مختلف دانشگاه می تواند چالش ها را به فرصت جدی برای رشد و پیشرفت دانشگاه­ها مبدل کند.

انتهای پیام/ج

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار