مجلس شورای اسلامی
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
11. اسفند 1397 - 9:18   |   کد مطلب: 7325
جشن روز مهندس با حضور مسئولان استانی و دانشگاه در سالن شهید خودسیانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.
جشن روز مهندس

به گزارش ابصارخبر به نقل از روابط عمومی دانشگاه محقق اردبیلی،جشن روز مهندس روز پنجشنبه 9 اسفندماه با حضور مسئولان استانی و دانشگاه در سالن شهید خودسیانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

 
نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در این مراسم گفت: توسعه بی رویه دانشگاه ها یک مشکل اساسی است که نتوانسته ایم آن را حل کنیم.
مهندس صدیف بدری با بیان اینکه باید دانشکده های فنی مجهز به آزمایشگاه های مورد نیاز باشد تا دانشجویان آموخته های تئوریک خود را به صورت عملی در آن یاد بگیرند، تصریح کرد: متاسفانه به دانشگاه نگاه اقتصادی و بنگاه داری وجود دارد که این نگاه آسیب است و باید این نگاه تغییر یابد.

وی با اشاره به اینکه ما نتوانسته ایم از ظرفیت های علمی دانشگاه ها در جامعه استفاده کنیم، اظهار کرد: در دانشگاه ها واحدی به اسم واحد ارتباط با صنعت و جامعه وجود دارد که این واحد به صورت اسمی فعالیت می کند و باید این واحدها تقویت شوند.

بدری افزود: در تبدیل علم به عمل موفق ظاهر نشده ایم و همه به نوعی دچار سیاست زدگی شده ایم و باید این آفت را رفع کنیم و از طرف دیگر از علوم انسانی و علوم اجتماعی غافل شده ایم.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: استفاده از افراد متخصص در جای خود کمرنگ شده است و این در حالی است که در کشورهای توسعه یافته افراد در جایگاه تخصصی خود قرار دارند.

دکتر عزیز حبیبی با بیان اینکه باید روز به روز نقش دانشگاهیان در تحولات جامعه بیشتر شود، اظهار کرد: اگر دانشگاهیان از تحولات اجتماعی کنار بکشند، افراد دیگری سرنوشت مسائل اجتماعی را رقم می زنند.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت ها و پتانسیل های دانشکده فنی و مهندسی در توسعه استان بیشتر استفاده شود، ادامه داد: ما در پروژه های عمرانی دانشگاه از ظرفیت اساتید دانشکده فنی و مهندسی استفاده کردیم و آنها کار مطالعاتی پروژه هایی که مهندسان خارج از دانشگاه برای آن 8 ماه فرصت خواسته بودند را در 45 روز تمام کردند.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی افزود: در نهاد ریاست جمهوری با حضور معاون اول رئیس جمهور از 27 نفر از دانشجویان نمونه دانشگاه های وزارت علوم تجلیل شد که دو نفر از آنها دانشجوی دانشگاه محقق اردبیلی بودند بنابراین دانشجویان نباید خود را دست‌کم بگیرند.
 
رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه نیروی انسانی یکی از بخش های مهم توسعه هر کشور است، تصریح کرد: اگر به نیروی انسانی توجه شود، شاهد اشتغالزایی و صنعت خواهیم بود.

دکتر محتشم محبی با بیان اینکه عدم تناسب عرضه و تقاضا بین رشته های مهندسی دانشگاه ها موجب بروز مشکلاتی شده است، تصریح کرد: مقصر این کار دانشگاه های دولتی نیست زیرا دانشگاه های دولتی با حساسیت ویژه ای در مورد رشته ها تصمیم گیری می کنند بلکه مشکل و مقصر جاهای دیگر است که تصمیم سازی می کنند.

وی با اشاره به اینکه باید رشته های مهندسی به جایگاه خود در صنعت، تولید و اشتغال برسند، افزود: دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه محقق اردبیلی جامع ترین دانشکده فنی و مهندسی استان اردبیل است.

مهندس فرید صالحی عالی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل با بیان اینکه دانشجویان آینده سازان کشور هستند، گفت: باید برای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی برنامه ریزی شود.

 


*********************************************************************************************

دیدگاه شما

آخرین اخبار