پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
بازی سایه روشن
راهیان نور دانشجویی شمالغرب کشور
20. اسفند 1397 - 14:00   |   کد مطلب: 7346
550 دانشجوی خواهر از سراسر دانشگاه های استان جهت بازدید از مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس به جنوب کشور اعزام شدند.

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، صبح امروز مراسم بدرقۀ محور خواهران کاروان راهیان نور بسیج دانشجویی دانشگاههای استان اردبیل با نام عمّار و با شعار محوری "گام دوم انقلاب اسلامی به سوی نور" با ظرفیت 550 نفر در مسجد دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین عبداله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان اردبیل در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطرۀ شهدای انقلاب اسلامی، گفت: شما زائران به محلی اعزام می شوید که مظلومیت شهدا را آشکارا در آن خواهید دید.

وی در ادامه با اشاره به شبهه افکنی دشمنان درخصوص جنگ ایران با دیگر کشورها، گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ابداً با کسی جنگ نکرده است و هیچ ملتی نیز از جنگ خوشحال نمی شود.

حسنی تشریح کرد: این را بدانیم که وقتی از سوی دشمنان به کشور ما حمله شد، جوانان ما در مقابل تهاجم و حملۀ استکبار جهانی ایستادگی کردند و برای کشور و مردم غیور آن عزت، عظمت، استقلال، قدرت و امنیت آفریدند.

وی تاکید کرد: ما همواره هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشته و آبرو، قدرت، امنیت، استقلال، آزادی و عزت و عظمت آن را مرهون خون شهدا می دانیم که جانانه با صداقت خود در مقابل دشمن ایستادگی کردند.

حجت الاسلام والمسلمین حسنی با بیان اینکه جنگ حق علیه باطل در طول تاریخ بوده است، تصریح کرد: امروز در مقابل استکبار و کفر جهانی، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایستاده است و طبق آیات قرآن کریم ما پیروز خواهیم شد.

ایشان با اشاره به تحریم های ظالمانۀ آمریکا علیه ملت شریف ایران؛ گفت: ما از مکتب سیدالشهداء علیه السلام و شهدای گرانقدرمان درس ایستادگی، ابتکار عمل، شهامت و شجاعت گرفته ایم و با عنایت الهی این توطئه های دشمن نیز شکست خواهد خورد.

دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در ابتدای این مراسم با تاکید بر نقش اساسی دانشگاهیان در رشد و توسعۀ مادی و تمدنی کشورها، افزود: همواره در طول تاریخ دانشجویان به عنوان گروه های مرجع، اثرگذاری لازم را ایجاد کرده اند.

وی با اشاره به وظیفۀ خطیر جوانان بخصوص دانشجویان در گام دوم انقلاب اسلامی، اهمیت علم و پژوهش و فناوری را یادآور شد و گفت: اگر دشمنان اسلام حوزۀ اقتصادی کشور را تنها محل آسیب پذیر نظام اسلامی می دانند، جوانان امروز نیز همانند جوانانی که در دفاع مقدس نقش آفرینی کردند، باید وارد عرصه جنگ اقتصادی شده و با رشد و توسعۀ اقتصادی کشور، آسیب ها را کاهش دهند.

حبیبی اقتصاد دانش بنیان را مسبب اصلی رشد و اعتلای کشورها عنوان نمود و گفت: دانشجویان می توانند با راه اندازی این شرکت ها در بخش های مختلف، نقش آفرینی کنند.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی راهیان نور را محل تقویت انرژی روحی و معنوی دانست و گفت: خواهران می توانند ضمن تجدید میثاق با آرمانهای شهدا، بعد از بازگشت به دانشگاه حجاب و عفاف و اثرات مثبت آن را با دوستان خود در میان بگذارند.

 

انتهای پیام///

**********

**********

**********

**********

**********

**********

**********

**********

**********

**********

**********

**********

**********

**********

**********

 

دیدگاه شما

آخرین اخبار