پربازدیدترین ها

کد خبر: 7384 ۱۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶

امام جمعه اردبیل:

اقدام نیروهای مسلح در امداد به سیل‌زدگان قابل تقدیر است/ آمریکا با تحریم هلال احمر، خوی ضدانسانی خود را نشان داد

امام جمعه اردبیل با اشاره به اقدامات نیروهای مسلح در امر امدادرسانی به سیل‌زدگان کشور گفت: سپاه، بسیج، ارتش و نیروی انتظامی با تمام امکانات جهت امدادرسانی و رفع مشکلات سیل‌زدگان در صحنه حاضر شدند و این جای قدردانی دارد.

اقدام نیروهای مسلح در امداد به سیل‌زدگان قابل تقدیر است/ آمریکا با تحریم هلال احمر، خوی ضدانسانی خود را نشان داد

 آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های نماز جمعه این هفته به روز پاسدار اشاره کرد و گفت:حضرت امام روز سوم شعبان را به عنوان روز پاسدار انتخاب کردند تا بیان کنند الگوگیری پاسداران از امام حسین است که با آزادگی و شجاعت، الگویی ماندگار از مقاومت در دفاع از دین جدش برجای گذاشت. بلکه عاشورای حسینی سرمشق جریان انقلاب اسلامی است. مقصد هر دو دفاع از حریم رهبریت صالح و امامت و ولایت است.

وی روز جانباز را یادآور شد و گفت: جانبازان، شهیدان زنده انقلابند و  به تعبیر حضرت امام جانباز همان شهیدی است که بقایای پیکرش در عالم خاک جامانده است! مخصوصا همسران این عزیزان حق ویژه ای در جامعه ما دارند. آنها قهرمانان اصلی عرصه ایثار هستند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه ها یه سیل اخیر اشاره کرد و گفت: در خصوص کمک به سیل زدگان، اول تشکر ما از ملت است. کمک های مالی ملت ما که به کمیته امداد و هلال احمر داده اند، فوق العاده است.

وی ادامه داد: در وهله دوم از نیروهای مسلح، ارتش مخصوصا نیروی دریایی و هوانیروز و از سپاه معظم است. سپاه، سنگ تمام گذاشت. بسیجی ها در این بحران، شاهکار کردند. نیروی انتظامی، در حفظ امنیت، امتحان بسیار خوبی داد. هلال احمر با امکانات و داوطلبان مردمی، نقش خوبی ایفا کرد. کمیته امداد ثابت کرد کمیته امداد است. صدا وسیما در اطلاع رسانی و آماده سازی زمینه مساعدت مردمی بسیار خوب عمل کرد. حضور وزراء در مناطق سیل زده ارزشمند بود

آیت الله عاملی اظهار داشت: به طور قاطع باید گفت که در هیچ کشوری مساعدت مردمی در حوادث، مثل ایران نیست. ملت ایران، فوق العاده عاطفی است و احساس مسئولیت و تعهد در ملت ایران در برابر انسانهای گرفتار، فوق العاده است.

وی افزود: کالیفرنیا ماه ها در آتش سوخت. هزاران نفر در محاصره بودند اما یک آمریکایی هم به کمک دولت نرفت. فرهنگ آنها، عواطف را از اساس کشته است.

خطیب جمعه اردبیل در ادامه سخنان خود گفت: سپاه، آشپزخانه سیار و بیمارستان سیار زد. همچنین ارتش هم آشپزخانه سیار آورد و هم بیمارستان سیار احداث کرد. بسیجی ها حتی گل و لای خانه ها را تخلیه کردند. بیش از 1300 گروه جهادی بسیج وارد کمک رسانی شدند. ارتش هواپیماها و بالگردها و سامانه فوق سنگین لایروبی خود و حتی تکاوران و غواصان خود را هم پای کار آورد.

وی افزود: مقام معظم رهبری، هزاران بسته لوازم خانگی را اهداء کردند. لباس گرم، پتو، کنسرو و انواع خوراکی از کل کشور، سرازیر شد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل به کار رسانه ای دشمنان اشاره کرد و گفت: کار دشمن و رسانه های آنها هم در این حادثه بسیار عجیب و آموزنده بود. در حوادث مشابه در دنیا یک یا دو خبر به آنتن ها می رود و به مدت یک یا دو روز از آن صحبت می شود ولی در خصوص ایران، تفاوت کاملا اساسی بود.

وی افزود: 290 کانال هوایی معاند با هزاران سایت و کانال اجتماعی، حملات عظیمی داشتند. حتی پمپئو شخصا وارد معرکه شد. تمرکز آنها هم علاوه بر ناکارآمد نشان دادن دولت، تخریب فوق العاده نهادهای انقلابی، مخصوصا سپاه بود. دروغ، کذب، شایعه، ایجاد شبهه و آمارسازی، و ایجاد هراس از امور پیش پا افتاده آنها بود.

به عنوان نمونه آنها می گفتند علت حادثه آق قلعه، احداث راه آهن بود در حالیکه سپاه سریعا از چند نقطه راه آهن را منفجر کرد اما آب متوقف بود. یعنی راه آهن تاثیری در ماجرا نداشته است. ورودی آب از بالادست به گلستان، 570 متر مکعب بر ثانیه بود در حالیکه ظرفیت گرگان رود از قدیم الایام کمتر از این حجم است.

وی افزود: در عرض دو روز سه میلیارد متر مکعب آب وارد این استان شد که یک پدیده کاملا استثنایی است.

امام جمعه اردبیل گفت: ما از آنها می پرسیم همان کشوری که کانال شما از آنجا پخش می شود، هزاران کودک را در یمن، فلسطین، عراق و سوریه کشته است چرا تا حال حتی یک برنامه در آن خصوص درست نکرده اید؟ پس اشک شما، اشک برای کودکان نیست بلکه اشک حقه بازی است. چه کسی نمی داند که ناله پمپئو برای کودکان نیست؟! او داروی کودکان ایرانی را تحریم کرده و حالا برای کودکان سیل زده اشک تمساح می ریزد.

وی با بیان اینکه خدا را شکر که ملت ما، شما را خوب شناخته است گفت: هنر انقلاب اسلامی این است که در این چهل سال توانسته بارها و بارها ماهیت عفن و پلید و پلشت نظام لیبرال دموکراسی حاکم بر غرب را بیرون بریزد.

خطیب نماز جمعه این هفته اردبیل به فعالیت های هلال احمر اشاره کرد و گفت: حساب هلال احمر را در دنیا تا حال هیچ دولتی مسدود نکرده جز آمریکا. اگر شما آژانس های خبری خیر خواه ملت ما هستید و اگر حریت دارید، یک کلمه در آن خصوص هم بنویسید. تفاوت را ببینید که در آتش سوزی کالیفرنیا، ایران پیشنهاد داد که به کمک دولت آمریکا بیاید ولی در حادثه سیل ایران، آمریکا نه تنها برای انسان های گرفتار کمک نکرد بلکه مساعدت ایرانی های خارج از کشور به خانواده های مصیبت زده را ممنوع کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان در بخش دیگری از خطبه ها گفت: سفره با عظمت رجب در حال جمع شدن است. با این ماه که ماه خدا بود خداحافظی می کنیم. باید با رجب خداحافظی کرد و روزی خواهد آمد که خداحافظی مطلق خواهیم داشت. نه فقط با رجب بلکه با نعمتی بسیار بزرگ بنام زمان و بنام صحت و عافیت. و حال خداوند با ربوبیت خود، با سفره عظیم دیگری بنام سفره شعبان در صدد پذیرایی از ماست تا با استعداد کامل در کنار سفره عظیم آسمانی، یعنی رمضان المبارک حاضر شویم.

وی گفت:خداوند متعال حساس است که بنده اش از فیض بزرگ رمضان المبارک محروم نشود و آن به رجب و شعبان بسته شده است. این دو ماه مثل دوران قرنطینه و سم زدایی است. بعد از دوران سم زدایی، بدن در استعداد کامل است. رجب و شعبان تصفیه خانه است. در شعبان با چهار چیز سم زدایی می کنند

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: روزه، استغفار، صدقه و دعا، چهار چیز هستند که از انسان سم زدایی می کنند

انتهای پیام/ج