پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
دفتر ریاست جمهوری
مجلس شورای اسلامی
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
مجمع وبلاگ نویسان اردبیل
پایگاه تحلیل های دانشجویی
بازی سایه روشن
19. فروردين 1398 - 16:02   |   کد مطلب: 7391
رئیس دانشگاه آزاد اردبیل با بیان اینکه کلیه فعالیت های دانشگاهی باید منجر به جریان سازی در جامعه شود به تشریح فعالیت های دانش بنیان این دانشگاه پرداخت و گفت: 12 محصول دانش بنیان دانشگاه آزاد اردبیل امروز تجاری سازی شده است.

اسحق رسولی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در گفتگو با خبرنگار ابصارخبر، به تشریح برنامه های این دانشگاه در سال 98 پرداخت و گفت: کار فرهنگی که منجر به جریان فرهنگی نشود از ارزش کافی برخوردار نیست.

رسولی در ادامه سخنان خود به تبیین ویژگی های دانشگاه ازاد اسلامی پرداخت و گفت: این دانشگاه جنبه مردمی دارد بنابراین با چالش های متفاوتی نیز رو به رو است.

وی از فعالیت های فرهنگی به عنوان رویکرد اصلی دانشگاه ازاد اردبیل نام برد و گفت:  مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در صدد تا در راستای ترویج ارزش های نظام در جامعه گام بردارد.

کارهای فرهنگی تاثیر گذار در دانشگاه می تواند جامعه را متعالی کند

رسولی ازحضور دکتر ولایتی در راس دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک فرصت مغتنم نام برد و گفت: وجود دکتر ولایتی در راس دانشگاه ازاد اسلامی، موجب پر رنگ تر شدن ارزش های نظام در مجموعه شده است.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه امروز دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ ترین ظرفیت برای انجام کارهای فرهنگی در جامعه است گفت: انجام کارهای فرهنگی تاثیر گذار در دانشگاه می تواند منجر به تعالی جامعه شود.

این استاد دانشگاه در ادامه سخنان خود به دوران افول محبوبیت این دانشگاه در جامعه اشاره کرد و گفت: کم توجهی به فرهنگ سنتی و مذهبی  جامعه در دانشگاه ها، موجب ایجاد نگرش منفی مردم به دانشگاه ها خصوصا دانشگاه آزاد شده بود که با تغییرات و تحولات صورت گرفته بعد از حضور دکتر ولایتی، این نگرش ها در حال مثبت شدن است چرا که در ان دوران خط فکری دانشگاه در اختیار جناح خاصی بود.

وی با اذعان به اینکه انجام کار فرهنگی در شرایط امروز کار سختی است خاطر نشان کرد: نیروهای فرهنگی امروز در مقایسه با گذشته کاربلدتر شده اند با اینحال تهاجمات نیز پیچیده تر و گسترده تر شده است.

رسولی از هم افزایی به عنوان مهمترین عامل موفقیت در کارهای فرهنگی نام برد و گفت: اگر هم افزایی در بخش های مختلف یک مجموعه برقرار شود علاوه بر تاثیرگذاری بهتر، نتایج حاصل نیز قابل توجه بوده و علاوه بر آن موجب صرفه جویی های اقتصادی نیز خواهد شد.

وی در ادامه سخنان خود به فعالیت های فرهنگی دانشگاه آزاد اردبیل در سال 97 اشاره کرد و گفت: بالای 1500برنامه فرهنگی توسط قسمت های مختلف دانشگاه از جمله بسیج دانشجویی در دانشگاه  انجام گرفت.

رسولی اهمیت شبکه سازی در دانشگاه را یادآور شد و گفت: اگر هم افزایی بین مجموعه های مختلف دانشگاه  ایجاد شود، برایند فعالیت های مختلف علمی، فرهنگی و هنری انجام گرفته نیز  بازخورد بهتری خواهد داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اردبیل از نحوه ارائه گزارش عملکرد در کشور نیز انتقاد کرد و گفت: مسئولین باید به دنبال راهکاری باشند که انعکاس عملکرد فعالیت ها از مرحله آماری عبور کرده و بیشتر نتایج فعالیت ها انعکاس و دیده شود.

وی با بیان اینکه در هیچ جای دنیا به اندازه کشور ما به کارهای فرهنگی بها داده نشده است، گفت: انجام کارهای فرهنگی در کشور در واقع بهترین سرمایه گذاری برای جلوگیری از تهاجمات فرهنگی دشمنان است.

برنامه های فرهنگی باید منجر به جریان فرهنگی در جامعه شود

رسولی در پایان سخنان خود به رویکرد دانشگاه ازاد اسلامی اردبیل در سال جدید نیز اشاره کرد و گفت: ایجاد تحول و بهبود مستمر فعالیت ها، رویکرد جدید دانشگاه در سال 98 است.

رئیس دانشگاه آزاد اردبیل در ادامه سخنان خود به تبیین رویکرد جدید دانشگاه ازاد پرداخت و با بیان اینکه منظور از تحول، طراحی برنامه های نو و فراگیر در کل دانشگاه است گفت: افزایش بهره وری و بهبود فعالیت نیز  مد نظر بهبود مستمر است.

وی برگزاریکرسی های ازاد اندیشی و توجه به وحدت حوزه و دانشگاه را از مهمترین برنامه های دانشگاه آزاد در سال پیش رو عنوان کرد و گفت: امسال در صدد هستیم برنامه ها را با مشارکت دستگاهای اجرایی و نهادهای انقلابی اجرا کنیم تا علاوه بر مشارکت حداکثری، در سطح جامعه نیز تاثیرگذار باشیم.

رسولی از جریان سازی به عنوان مهمترین عامل موفقیت اجرای یک برنامه نام برد و گفت: اگر برنامه های اجرا شده در دانشگاه آزاد به جریان سازی منتج نشود در واقع کاری صورت نگرفته است.

وی با انتقاد از انجام  فعالیت های مقطعی و مناسبتی در جامعه گفت: همه باید تلاش کنیم حداقل در محیط دانشگاهی فعالیت های انجام گرفته منتج به جریان سازی شود.

آموزش سواد رسانه باید به یک دغدغه عمومی تبدیل شود

رئیس دانشگاه آزاد اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود به الگوهای ارائه شده در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: یک جوانی که از سواد رسانه ای برخوردار نیست با حضور گسترده در این فضا مورد هجمه دشمنان اسلام قرار گرفته و منحرف می شود بطوریکه امروز شاهد هستیم جریان آتئیستی در جوانان کشور نفوذ کرده است.

وی در بخش پایانی سخنان خود به بیانیه گام دوم انقلاب نیز اشاره کرد و گفت: منشور فعالیت های دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در سال جدید و سال های اینده بیانیه رهبر معظم انقلاب در مورد گام دوم انقلاب است چراکه افق آینده پیشرفت کشور در این بیانیه  ترسیم شده است.

محکم ترین گام استان در رونق تولید را دانشگاه آزاد اردبیل برداشته است

رسولی به شعار سال نیز اشاره کرد و گفت: توجه به رونق تولید از سال گذشته در دانشگاه آزاد اردبیل کلید زده شده است بطوریکه امروز با تجاری سازی 12 محصول دانش بنیان و ورود به بازار در واقع به شعار سال عمل شده است.

وی از راه اندازی خط تولید گیاهان دارویی در این دانشگاه خبرداد و گفت: تولید و اشتغال دانش بنیان اولویت اول دانشگاه آزاد اسلامی است چراکه امروز اصلی ترین دغدغه نظام نیز حرکت در این سمت است.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه در استان اردبیل هیچ دانشگاهی به اندازه دانشگاه آزاد اردبیل در این راستا پیش قدم نبوده است، گفت: حمایت از فعالیت های انجام گرفته موجب انگیزه بیشتر دست اندرکاران می شود که این نیز خود موجب ایجاد توان بیشتر در راستای حرکت مستمر در این خصوص می شود.

انتهای پیام/ج

دیدگاه شما

آخرین اخبار