پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
خشت آخر
روایت عشق
رونق تولید
ثبت نام خادمین شهدا
بازی سایه روشن
پایگاه خبری تحلیلی سبلانه
پایگاه تحلیل های دانشجویی
27. خرداد 1398 - 8:00   |   کد مطلب: 7570
رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی خبرداد
فعالیت 60 واحد فناور در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی
رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی گفت: از ابتدای سالجاری، تعداد ۸ واحد فناور جدید در این مرکز جذب شده و با این جذب، تعداد واحدهای فناور مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه از مرز ۶۰ واحد عبور کرد.

به گزارش ابصارخبر، برومند صلاحیرئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی  با اعلام این خبر افزود: این هسته ها، در حوزه های IT، ساخت و تولید، نانو ذرات و کشاورزی جذب مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شده و برای طی پروسه طراحی مفهومی، تست و ارزیابی و ساخت نمونه نیمه صنعتی در مقطع پیش رشد قرار گرفته­اند.

 وی ادامه داد: در نظر داریم تعداد شرکت­های مرکز رشد دانشگاه را تا پایان سال ۹۸، به حدود ۷۵ شرکت برسانیم.
رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی افزود: واحدهای فناوری که در مقطع پیش ­رشد قرار می­گیرند شش تا نه ماه تحت مشاوره علمی و فنی قرار گرفته و پس از ساخت نمونه­ محصول و ثبت شرکت، به عنوان شرکت فناور وارد مقطع رشد می­شوند که یک دوره سه ساله است.
 صلاحی افزود: شرکت­های فناور که در مقطع رشد قرار می­گیرند علاوه بر برخورداری از فضای فیزیکی و امکانات اداری مناسب، تحت فرایندهای توانمندسازی مرکز در حوزه­های بیمه، مالیات، حقوق تجارت، ثبت برند، ثبت اختراع، دانش بنیان شدن، بازاریابی و تجاری­سازی و غیره قرار می­­گیرند و پس از رسیدن به مرحله­ رشدیافتگی، برای انبوه­ سازی محصول به پارک­ های علم و فناوری معرفی می­شوند.
وی افزود: مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه آماده حمایت همه جانبه از ایده­ های فناورانه دانشگاهیان است.

دیدگاه شما

آخرین اخبار