پربازدیدترین ها

کد خبر: 7858 ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵

امام جمعه اردبیل:

پیگیر منطقه آزاد اردبیل هستیم/ وهابی ها، معرکه‌گردانان عراق هستند

امام جمعه اردبیل بابیان اینکه مصرانه پیگیر مصوبه منطقه آزاد اردبیل هستیم و کوتاه نخواهیم امد به وقایع اخیر عراق اشاره کرد و گفت:آتش زدن قبر عثمان بن سعید اولین نائب خاص حضرت ولی عصر (عج) در عراق توسط آشوبگران، نشان می‌دهد معرکه‌گردانان عراق، وهابی‌ها و طرفداران خلیفه بغدادی و ابومصعب زرقاوی هستند.

پیگیر منطقه آزاد اردبیل هستیم/ وهابی ها، معرکه‌گردانان عراق هستند

 آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل با بیان اینکه دنیا مثل بازار است، عده ای می برند و عده ای هم می بازند، گفت: آنهاییکه می بازند در واقع به خودشان ظلم می کنند.

وی به روزهای سپری شده از عمر انسان ها اشاره کرد و گفت: هر سالروز تولدی برای انسان یک خسران برای وی است چراکه فرصت های یک سال را از دست داده است.

وی با بیان اینکه طبق روایات برجای مانده از ائمه معصومین دنیا محل توقف نیست و تنها شب فرصت ماندن کوتاه است،گفت روز قیامت با آن همه عظمتش به اندازه یک روز محسوب خواهد شد.

امام جمعه اردبیل در ادامه سخنان خود از مردم خواست تا برای هر لحظه از زندگی خود برنامه ریزی کنند و در این برنامه ریزی فرصت کافی برای دین و برقراری ارتبط صمیمی با خداوند متعال نیز قرار دهند.

امام جمعه اردبیل در ادامه سخنان خود به منطقه آزاد اردبیل نیز اشاره کردو گفت: اهالی استان مخصوصا شمال استان مطلع باشند که در خصوص منطقه آزاد، شورای نگهبان غیر از رعایت قانون، نظر دیگری ندارد.

وی افزود: شورای نگهبان اعلام کرده که ما غیر از مصوبه هیأت دولت چیزی نمی‌خواهیم. لایحه منطقه آزاد با نامه دولت حل نمی‌شود و احتیاج به مصوبه هیأت دولت دارد. اگر مجلس این لایحه را به همراه مصوبه هیأت دولت ارسال می‌کرد، تصویب می‌شد.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه در هر حال ما با همکاری مدیریت ارشد استان با تمام توان پیگیر موضوع هستیم، گفت: اخذ مصوبه هیأت دولت مشکلی ندارد چراکه لایحه فوق، لایحه خود دولت است و بعد از آن با رأی مجلس و ارسال دوباره به شورای نگهبان، موضوع حل خواهد شد.

وی با بیان ایکه برای این امتیاز استان، سال‌ها تلاش کرده‌ایم و به هیچ وجه از آن کوتاه نخواهیم آمد، تصریح کرد: شعار ما در این خصوص این است که «منطقه آزاد، یا برای تمام استان‌های مرزی یا برای هیچکس» است و خلاف این، تبعیض  و مصداق بارز بی‌عدالتی است.

از هیچ کاندیدای خاصی حمایت نمی‌کنم

امام جمعه اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات پیش رو اشاره کرد و با بیان اینکه عرصه انتخابات، عرصه ایمان فروشی و ایمان سوزی است،گفت: من از مردم عزیز استان می‌خواهم از حالا تا پایان انتخابات هر حرفی درباره هر کاندیدایی اعم از راست و چپ و بی‌طرف شنیدند، اعتماد نکنند، آن را نقل نکنند و باور نکنند. این را فرهنگ کنید تا شیاطین مأیوس شوند.

وی افود: موسم انتخابات خیلی ایمان سوز است خیلی مواظب باشید هرچه شنیدید مبادا در جایی نقل کنید و عامل دشمن و شیوع حرف زشت «فی الذین امنوا» بشوید.

عاملی ادامه داد: بارها گفته‌ام و خواهم گفت که بنده از هیچ فرد خاصی حمایت ندارم. ملت ما هم احتیاج به قیم ندارند. اگر کاندیدایی گفت فلانی بالخصوص از من حمایت می‌کند، او دروغ می‌گوید و دروغ در عدم صلاحیت کفایت می‌کند. بنده در ایام نزدیک به انتخابات جهت کمک به انتخاب اصلح، فقط معیارهای اصلحیت را طبق هر دوره بیان خواهم کرد اما تطبیق بر عهده رأی دهندگان است.

وهابی ها، معرکه‌گردانان عراق هستند

آیت الله عاملی در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته نماز جمعه اردبیل گفت: در غائله عراق اتفاقاتی افتاد که باعث شد ماهیت مسأله کاملا باز شود. آتش زدن قبر عثمان بن سعید اولین نائب خاص حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در عراق توسط آشوبگران، نشان می‌دهد معرکه‌گردانان عراق، وهابی‌ها و طرفداران خلیفه بغدادی و ابومصعب زرقاوی هستند و این عبرت بسیار بزرگی است که جنگ روانی در زمان معاصر چقدر پیشرفت کرده که دشمن به راحتی در صفوف یک ملت نفوذ می‌کند.

وی افزود: آتش زدن مقبره شهید سید محمد باقر حکیم در نجف نشان می‌دهد که بعثی‌ها و وهابی‌ها از اعتراض به حق مردم خوب استفاده کرده‌اند. خاندان مرحوم آیت الله سید محسن حکیم بیش از 60 شهید در زمان صدام برای عزت عراق اهداء کرده است.

ردپای سرویس‌های بیگانه در مسائل اخیر ایران 

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری گفت: در ایران نیز آثار بسیار آشکار ردپای سرویس‌های بیگانه مشخص شد. یکی از این آثار، پایین کشیدن و آتش زدن پرچم ایران است. اگر کسی می‌خواهد حرمت پرچم ایران را در نگاه خود ایرانی‌ها بفهمد به وصیت شهید خلبان جدی نگاه کند که گفته بود «دوست دارم کفنم پرچم ایران باشد».

وی ازود: دستپاچه شدن دشمنان ما در حادثه اخیر باعث شد آنها از هول حلیم داخل دیگ بیافتند بطوریکه تحلیل‌گر مشهور عربستان خیال کرد همه چیز تمام است و لذا با دستپاچگی گفت ایران باید به چهار کشور کوچک تبدیل شود. من به آنها می‌گویم به جای این خواب‌های بدون تعبیر، به ذلت‌های بزرگ خود فکر کنند. ترامپ هر لحظه به آنها اهانت می‌کند، 55 میلیارد دلار از آمریکا سلاح خریدند اما حریف پهپادهای عادی یمنی در آرامکو نشدند در حالی که ایران بدون تکیه بر آمریکا و اروپا پیشرفته‌ترین پهپاد آمریکایی را با دانش فنی خود منهدم کرد. این مسأله در دنیا برای ملت‌ها بسیار راهگشا و الهام‌گراست.

وی افزود: حضور میلیونی ملت عراق در اجتماع دیروز به معنی شکست بزرگترین عملیات روانی شیطان بزرگ و اذناب او بود. حقا که این اجتماع، آینده عراق را تضمین و دشمنان عراق یکپارچه و مقاوم در برابر استکبار را مأیوس می‌کند. هزاران تحسین بر ملت عراق و هزاران ننگ و عار بر سردمداران توطئه که باعث کشته شدن عده زیادی در عراق شدند.

محور اصلی شرارت در دنیا آمریکاست

آیت الله عاملی در ادامه  سخنان خود به سخنان دیشب امریکا اشاره کرد و گفت: دولت آمریکا دیشب اعلام کرد که ایران نظم و آرامش خاورمیانه را به‌هم زده است. حافظه دروغگو همیشه ضعیف است چراکه دو هفته پیش ترامپ اعلام کرد که ما مسئول تمام مصائب خاورمیانه هستیم و دو هفته پیش او از یک واقعیت بزرگ پرده برداشت و عتراف کرد:  عامل اصلی نا امنی خاورمیانه، خود آمریکاست.

وی افزود: در پشت پرده تمام حوادث خاورمیانه آمریکا ایستاده است و محور اصلی شرارت در دنیا آمریکاست. کارتر رئیس جمهور اسبق آمریکا به این حقیقت تلخ مهر صحت می‌زند و می‌گوید؛ «از 242 سال تاریخ آمریکا  فقط 16 سال را مشغول جنگ نبوده‌ایم»! دنیا در سده  بیستم با حدود 200 جنگ 200 میلیون کشته داشت. یعنی معادل 2 درصد جمعیت قرن و در غالب اینها آمریکا در یک طرف ماجرا قرار دارد.

امام جمعه اردبیل در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه مردم اذربایجان یک ملت با دو دولت هستند از آنها برای ابراز همدردی در وقایع  قدردانی کرد و گفت: آذربایجانی ها همواره پشتیبان هم هستند.

آیت الله عملی به اقدام اخیر گروه مینسک نیز اشاره کرد و گفت: بعد از 24 سال بالاخره مذاکره این گروه نتیجه داد. آنها سه خبرنگار آذری از باکو به قره باغ و سه خبرنگار ارمنی از قره باغ را به باکو آوردند، این عمل در عرف دیپلماسی معنای خاصی دارد آنها با این قصه درصدد دادن حق به حق دار نیستند بلکه می‌خواهند بگویند باید آشتی بکنید و آذربایجان باید غصب و اشغال خاک خود را فراموش کند! آنها هیچوقت به یک کشور مسلمان کمک نمی‌کنند.