کد خبر: 7947 ۰۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۹

گزارش خبری؛

اولین جشنواره جهادی بسیج دانشجویی استان اردبیل+فیلم و عکس

اولین جشنواره جهادی بسیج دانشجویی استان اردبیل با هدف تجلیل از طرح ها و ایده های صاحب نظران دانشجو در حوزه سازندگی و محرومیت زدایی در دانشگاه آزاد اردبیل برگزار شد.

اولین جشنواره جهادی بسیج دانشجویی استان اردبیل+فیلم و عکس

اولین جشنواره جهادی بسیج دانشجویی استان اردبیل عصر امروز با هدف تجلیل از طرح ها و ایده های صاحب نظران دانشجو در حوزه سازندگی و محرومیت زدایی با حضور سردار بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس(ع)، روسای دانشگاه های آزاد اسلامی و فرهنگیان، معاونین فرهنگی و دانشجویی دانشاه های محقق اردبیلی، پیام نور و علوم پزشکی همراه با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و اجتماعی در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل برگزار شد.

 با دیدگاه انحصار طلبی کشور به جایی نمی رسد.

جلیل بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در این همایش به بیانات امام خمينی(ره) در خصوص فرهنگ سازی اشاره کرد و گفت: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی فرمودند؛ آنکه ملت‌ها را می‌سازد فرهنگ صحیح است، بنابراین اگر فرهنگ سازی‌ها و برنامه ریزی‌ها در کشورمان درست و دقیق انجام شود از همه جنبه‌های مختلف بازدهی مناسبی خواهیم داشت.

وی شهادت فرمانده جبهه مقاومت را یادآور شد و گفت: شهادت حاج قاسم سلیمانی منجر به حرکت بسیار قوی در قلوب تمامی آزادی خواهان شد بطوریکه در آینده نزدیک خواهیم دید که خون پاک این شهید والامقام چگونه در برابر طوفان‌های داخلی و خارجی تاثیر گذار خواهد شد.
 
بابازاده در ادامه سخنان خود به پیشرفت های کشور در اوج تحریم ها و توطئه های دشمنان اشاره کرد و گفت:جمهوری اسلامی ایران در حوزه نظامی باتوجه به تولید سلاح‌ها و دست یابی به تکنولوژی پیشرفته، دشمنان را غافلگیر کرده است بطوریکه امروز ایران اسلامی توانایی تقابل با دشمنان را دارد و  شعار نیست بلکه واقعیت مهمی است که دشمنان نیز آن را به خوبی درک کرده اند.
 
وی در پایان سخنان خود به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با فرماندهان سپاه پاسداران نیز اشاره کرد و گفت: ایشان فرمودند که فرماندهان باید نیروی جهادی و انقلابی باشند و کار امروز را به فردا موکول نکنید و این توصیه مهم رهبر انقلاب می‌تواند برای کلیه مسئولین کشور یک روش ارزشمند  و به الگویی تمام عیار تبدیل شود.
 
فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) در پایان سخنان خود رشادت های 40سال فرمانده جهان اسلام حاج قاسم سلیمانی را یادآور شد و با بیان اینکه اگر ایثار و فداکاری افرادی چون قاسم سلیمانی نبود امروز شاهد فعالیت دانشگاهیان در فضای صلح و آرامش نبودیم.

وی با بیان اینکه سپهبد سلیمانی با سردادن شعار هم غزه، هم لبنان عملا جان خود را فدای مظلومان جهان کرد.

بابازاده با بیان اینکه امروز همه وظیفه دارند با دادن زکات علم و دین خود در راه اسلام تلاش کنند تصریح کرد: امروز با دیدگاه انحصار طلبی کشور به جایی نمی رسد.

 دانشجویان جهادگر، الگوی مسئولان استانی هستند

اسحق رسولی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل نیز در ادامه این خمایش با بیان اینکه دانشجویان بسیجی نقش مهمی در پیشبرد اهداف عالی دانشگاه در حل مسائل اجتماعی به ویژه در مناطق محروم. حاشیه شهر ایفا کردند،گفت: این دانشجویان الگوی مسئولان استان و مدیران در رفع محرومیت های جامعه هستند.

وی در ادامه سخنان خود دستورالعمل دانشگاه آزاد اسلامی بر مبنای تحقق دو سند اسلامی شدن دانشگاه را یادآور شد و گفت: با تلاش مضاعف باید بخش‌های این سند را که راکت مانده فعال کنیم.
 
رسولی به تبیین دومین سند این دانشگاه که مبنای تحولات مهم در دانشگاه آزاد اسلامی است پرداخت و گفت: بیانه گام دوم انقلاب که کلیه مطالبات مقام معظم رهبری از دانشگاه‌ها در آن تدوین شده است، نقشه راه پیش روی جامعه دانشگاهی است و در این زمینه همه باید در تحقق ان با جان و دل تلاش کنند.
 
رسولی در ادامه سخنان خود ازمرجعیت علمی دانشگاه‌ها به عنوان مطالبه اصلی مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری نام برد و گفت: بر این اساس در بیانیه گام دوم انقلاب، اولین توصیه رهبر معظم انقلاب برای پیشرفت کشور، علم و پژوهش عنوان شده است.
 
وی افزود: کشورمان امروز به برکت و درایت مقام معظم رهبری در حوزه‌های فناوری،علمی و تکنولوژی در جایگاه بسیار مناسبی قرار دارد.
 
بروکراسی اداری، سنگ راه جهادگران در محرومیت زدایی است
سجاد گلی یکی از جهادگران دانشجوی اردبیل نیز در این همایش به اسیب شناسی اردوهای جهادی پرداخت و گفت: در مباحثی چون فرهنگ سازی و آسیب شناسی اجتماعی باید کارهای اساسی و مهم صورت گیرد که زیربنای همه این فعالیت ها جهت حل مشکلات فرهنگی و اجتماعی در حاشیه شهرها، آموزش و پرورش و تعلین تربیت هم در مدارس و هم برای نهاد خانواده ها است.
 
وی با انتقاد از مسئولان استانی،از بروکراسی اداری برای حل مشکلات مردم به عنوان مهمترین سنگ راه در حرکت های جهادی نام برد و گفت: همه مسئولان باید همراه جهادگران باشند چراکه جهادگران بدون ادعا در راه تحقق آرمان انقلاب اسلامی در زمینه محرومیت ردایی گام برداشته اند.
 
تجلیل از خانواده شهید مدافع حرم علی سیفی، پخش مستند اردوهای جهادی دانشجویی، پخش موشن گرافیک حرکت های جهادی، رونمایی از سرود ما ایستاده ایم با اجرای اباسلط ابراهیمی و تجلیل از جهادگران دانشجو از جمله برنامه های این جشنواره در اردبیل بود.

انتهای پیام/ج