نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

سرویس: سرویس خبری کد خبر: 8215 ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۴

همزمان با سالروز ارتحال امام خمینی(ره) منتشر شد:

سوگواری ارتحال امام خمینی(ره) در دوران اسارت به روایت آزاده اردبیلی + فیلم

علینژاد آزاده سرافراز اردبیلی به مرور سوگواری رزمندگان اسلام در ایام رحلت امام خمینی(ره) در دوران اسارت پرداخت و گفت: خبر ارتحال امام خمینی(ره) در دوران اسارت، بدتر اتفاق در دوران اسارت بود و امام اردوگاه را در ماتم و عزا فرو برد.

سوگواری ارتحال امام خمینی(ره) در دوران اسارت به روایت آزاده اردبیلی + فیلم

به گزارش ابصارخبر، فیروز علینژاد آزاده سرافراز اردبیلی به بیان نحوه اطلاع اسراء از خبر رحلت حضرت امام خمینی(ره) در دوران اسارت پرداخت و گفت: خبر رحلت جانگداز امام خمینی (ره) از تلخ ترین خاطرات دوران انقلاب است بطوریکه این خبر بدتر از بدترین شکنجه‌های جسمی و روحی برای رزمندگان در بند بعثی ها بود.

وی با بیان اینکه رزمندگان همه شرایط و سختی و شکنجه ها را به عشق امام خمینی(ره) تحمل می کردند، گفت: خبر ارتحال امام خمینی(ره) که توسط خود بعثی ها به رزمندگان اعلام شد دل‌ عاشقان و دوستداران نظام مقدس را آن هم در دل دژخیم ترین دشمنان در ماتم و عزا فرو برد.

علینژاد در بخش دیگری از سخنان خود به سوگواری رزمندگان اسلام در دوران اسارت برای امام خمینی(ره) پرداخت و گفت:  آن روز بخاطر رحلت حضرت امام (ره) همه اسرا با لباس تیره رنگ سر صف آمار نشستیم، وقتی درب آسایشگاه باز شد و سرباز عراقی همه را با لباس تیره دید، پرسید چرا لباس فرم زرد نپوشیدید؟ ارشد آسایشگاه گفت: ما عزا داریم، بخاطر رحلت رهبرمان تیره پوشیدیم، در حالی که سرباز عراقی بسیار عصبی شده بود و غر میزد و کلمه ممنوع را دائم تکرار می‌کرد آمار گرفت و آسایشگاه را ترک کرد.

وی افزود: اسرا دسته دسته به تک تک آسایشگاه‌ها سر می‌زدند و ضمن عرض تسلیت به هم اسارتی های خود دقایقی در آن آسایشگاه می‌نشستند و آیاتی چند از کلام الله مجید را از قرآن هائی که جهت استفاده بیشتر به صورت سی جز تقسیم بندی و برش خورده بود تلاوت و جهت شادی روح امام فاتحه قرائت می‌کردند و مجدداً به آسایشگاه دیگری می‌رفتند.

این آزاده اردبیلی تصریح کرد:دشمن بعثی حتی از اسم حضرت امام (ره) نفرت و وحشت داشت و نمی‌توانست عشق و علاقهٔ اسرا به ایشان را ببیند.

علینژاد در پایان سخنان خود به بازخوانی اشعار آزادگان در ایام رحت امام خمینی(ره) پرداخت.

انتهای پیام/ج