نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

پربازدیدترین ها

سرویس: سرویس خبری کد خبر: 8265 ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۵

رئیس کل دادگستری اردبیل :

حرکت های جهادی بسیج در راستای محرومیت زدایی،حمایت می شوند / افزایش آگاهی های حقوقی مردم، نیاز امروز جامعه است

عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل ضمن اعلام حمایت از حرکت های جهادی بسیج سازندگی در رفع محرومیت های منطقه خواستار مشارکت جهادگران در افزایش آگاهی های حقوقی مردم شد و گفت: طرح هر مسجد یک حقوق دان الگوی موفق و کاربردی جهت افزایش آگاهی های حقوقی مردم است.

حرکت های جهادی بسیج در راستای محرومیت زدایی،حمایت می شوند / افزایش آگاهی های حقوقی مردم، نیاز امروز جامعه است

به گزارش ابصارخبر، ناصر عتباتی رئیس کل دادگستری استان اردبیل بعد از ظهر امروز در دیدار با جمعی از اعضای بسیج حقوق دانان و اعضای مجمع جهادگران و نمایندگان گروه های جهادی استان که به مناسبت هفته قوه قضائیه انجام گرفت، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس ، مدافعان حرم و امنیت، دهه کرامت را گرامیداشت و گفت: مجموعه دستگاه قضایی توانسته است با تلاش های شبانه روزی خود در تامین آرامش و امنیت مردم ایفای نقش کند.

وی موفقیت دستگاه قضا را حرکت های هوشمندانه همراه با روحیه انقلابی و جهادی عنوان کرد و گفت: با روی کار آمدن حجت الاسلام رئیسی در رأس قوه قضائیه، این حرکت ها شتاب بیشتری به خود گرفته به طوری که رضایت عموم مردم را به دنبال داشته و توانسته است در جامعه امیدآفرینی کند.

عتباتی در ادامه سخنان خود از خلاءهای قانونی، نداشتن روحیه خودباوری و عدم توجه به ظرفیت های درونی از جمله تهدیدات و آسیب های دستگاه قضاء در گذشته نام برد و گفت: اگر همه مدیران در عرصه های مختلف با الگوبرداری از روحیه جهادی بسیج در امور مختلف وارد عمل شوند، مشکلات عمده کشور و استان از جمله مشکلات اقتصادی و معیشتی نیز با کاهش بسیاری مواجه خواهد شد.

وی از شرایط کرونایی حاکم بر کشور به عنوان بزرگترین میدان و آزمایش کارایی مدیران نام برد و گفت: در این میدان مهم و بزرگ بار دیگر روحیه چهادی بسیجیان به همگان ثابت و نشان داده شد که هرجا مسئولین با روحیه جهادی حرکت کنند کارها نیز پیشرفت قابل توجهی  خواهند داشت.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل  از کمبود آگاهی های لازم در امور حقوقی به عنوان مهمترین آسیب پیش روی دستگاه قضاء و جامعه نام برد و گفت: اگر مردم در همه شرایط با حقوق خود آشنا شوند و در مورد مسائل حقوقی مختلف بصیرت های لازم را داشته باشند کمتر نیازمند حضور در دستگاه قضایی خواهند شد و به مراتب جامعه ما نیز از شادابی و نشاط بیشتری برخوردار خواهد شد.

وی از اجرای طرح هر مسجد یک حقوق دان، بسیج حقوق دانان حمایت کرد و گفت: اگر این طرح در همه مساجد استان تقویت شود و حداقل هر هفته 2 ساعت کلاس آموزش مسائل حقوقی برای مردم برگزار شود بسیاری از مشکلات فعلی که گریبان گیر جامعه است با کاهش عمده ای مواجه خواهد شد.

عتباتی کارکرد اجتماعی مساجد در اوایل انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس را یادآور شد و گفت: اگر بسیج حقوق دانان از این ظرفیت مهم استفاده کنند، با بهرمندی از کارشناسان حقوقی بسیجی در مساجد می توانند با برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزشی اثر بخش ترین خدمت را به جامعه انجام دهند چراکه مردم تنها در صورتی به کمال آرامش خواهند رسید که از مسائل مختلف حقوقی خود آشنا شده و با رعایت آنها بتوانند با کمترین هزینه به حق و حقوق خود دست پیدا کنند.

لزوم حمایت و همکاری دستگاه های اجرایی استان از حرکت های جهادی بسیج

علی پیرجاهد مسئول سازمان بسیج سازندگی استان اردبیل نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارش عملکرد از فعالیت های گروه های جهادی گفت: انتظار می رود دستگاه های اجرایی در زمینه همکاری با مجموعه بسیج سازندگی و گروه های جهادی که درصدد خدمت رسانی به مردم و محرومیت زدایی از جامعه است نهایت همکاری را داشته باشند.

وی با بیان اینکه هم اکنون 370 گروه جهادی در استان اردبیل فعالیت می کنند گفت: بخش عمده فعالیت های جهادگران محرومیت زدایی در بخش آموزش و کارآفرینی در کنار مباحث عمرانی و آبادانی است.

 

انتهای پیام/ج