نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

سرویس: سیاسی کد خبر: 8670 ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۹/۱۰/۲۶

امام جمعه شهرستان نیر:

ایام فاطمیه، فرصت شناخت اصل بنیان دین اسلام است/ مذاکره بر سر امنیت، به حراج گذاشتن استقلال است

امام جمعه شهرستان نیر با بیان اینکه مذاکره بر سر امنیت، در واقع به حراج گذاشتن استقلال است، گفت: قانون مجلس و تصمیم دولت در مورد لغو تعهدات برجامی، تصمیم عقلانی و منطقی است.

ایام فاطمیه، فرصت شناخت اصل بنیان دین اسلام است/ مذاکره بر سر امنیت، به حراج گذاشتن استقلال است

به گزارش ابصارخبر، حجت الاسلام آیت نعمتی امام جمعه شهرستان نیر در خطبه های این هفته نماز جمعه به بیان اهمیت تقوا در زندگی انسان پرداخت و گفت: خدمت به خلق، با ایمان های ضعیف محقق نمی شود و نمی توان با ایمان ضعیف از طوفان های عظیم و هولناک گذشت.

وی با بیان اینکه برخی از افراد به علت ضعف ایمان با نام ایمان، تقوا و دین از مردم کلاهبرداری می کنند، گفت: انهایی که فقط زبانی اعلام ایمان می کنند و دم از ایمان به خدا، امامت و ولایت می زنند، ولی در پشت صحنه خبری از ایمان نیست همه این ها به وسیله زبانشان جهنمی می شوند.

حجت الاسلام نعمتی به اخلاص در کاراشاره کرد و گفت: مسئولان و مردم پیش از انجام کاری باید قلب ها را خالص کنند، چراکه اگر عمل، خالص نباشد مثمر ثمر هم نخواهد شد.

وی به اهل نفاق نیز اشاره کرد و گفت: کسانیکه قلب های سیاه و کِدِر دارند، اهل توطئه و نفاق هستند و از سخن حق بدشان می آید چراکه مغرور و مستکبر هستند.

امام جمعه شهرستان نیر به شرایط خدمت به امام زمان(عج) نیز اشاره کرد و گفت: توفیق انقلاب اسلامی به مسئولان این است که آنها خود را خادم ملت بدانند، نه اینکه با سوء استفاده از ملت به منافع خود برسند.

ایام فاطمیه، فرصت نابی برای شناخت اصل بنیاد دین اسلام است

حجت الاسلام نعمتی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) اشاره کرد و گفت: ایام فاطمیه فرصت نابی برای شناخت اصل بنیاد دین اسلام است.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) اولین مدافع حریم امامت و ولایت است، گفت: جامعه دارای ولایت، تمام استعدادهای انسانی لازم را  برای کمال و تعالی جامعه دارد.

امام جمعه شهرستان نیر با بیان اینکه امت اسلام با ولایت قرآنی در زمینه ارتباطات داخلی در اختلاف و تفرق پرهیز می کند، اظهار داشت: امت اسلام برای رسیدن به کمال تنها به محبت، وحدت و انسجام فکر می کند.

وی به بُعد خارجی تعالی یک ملت نیز اشاره کرد و گفت:  امت اسلامی در زمینه روابط خارجی نیز هرگز  به سمت استثمار و استعمار نمی رود.

حجت الاسلام نعمتی در ادامه سخنان خود ضمن قدردانی از متولیان فرهنگی، مبلغین و مداحین در ترویج فرهنگ فاطمی گفت: همه باید تلاش کنند تاسبک زندگی اسلامی و فاطمی در کشور فراگیر شود.

 وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در 19 دی ماه اشاره کرد و گفت: در قضیه برجام نیز تا زمانیکه تعهدات آمریکا عملی نشود و تحریم ها برداشته نشود به برجام برنخواهیم گشت، هرچند برگشت آمریکا به برجام، در هر صورت به ضرر ما خواهد بود.

مذاکره بر سر امنیت، به حراج گذاشتن استقلال است

امام جمعه شهرستان نیر با بیان اینکه قانون مجلس و تصمیم دولت در مورد لغو تعهدات برجامی، تصمیم عقلانی و منطقی است، گفت: قدرت موشکی و توان دفاعی ما امروز محاسبات دشمنان را به ریخته است و قابل مذاکره نیست. چراکه اگر امنیت مذاکره شود استقلال به حراج گذاشته می شود.

وی به تبیین اهمیت حضور ایران در منطقه پرداخت و گفت: حضور ایران در منطقه علاوه بر تامین امنیت داخلی، در خاورمیانه نیز ثبات آفرین است چراکه آمریکا امروز به دنبال ایجاد بی ثباتی در منطقه غرب آسیا است.

واکسن ایرانی کرونا، مایه افتخار کشور است

حجت الاسلام نعمتی گفت: تنها راه نجات کشور از بی ثباتی اقتصادی، حضور نیروهای جوان، تحصیل کرده، متعهد و متخصص با روحیه جهادی و انقلابی در عرصه های حیاتی و مهم به ویژه تشکیل دولت جوان حزب اللهی است .

وی به واکسن کرونا نیز اشاره کرد و گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند؛ واکسن کرونای آمریکایی و انگلیسی قابل اعتماد نیست.

حجت الاسلام نعمتی با انتقاد از افرادی که توانمندی متخصصان ایرانی را دست کم می گیرند، گفت: تولید واکسن ایرانی کرونا، مایه افتخار کشور است.

اهمیت خنثی سازی تحریم ها در حل مشکلات کشور

امام جمعه شهرستان نیردر بخش دیگری از سخنان خود به حضور بایدن در کاخ سفید نیز اشاره کرد و گفت: با حضور بایدن در کاخ ریاست جمهوری شاید کمی از التهابات بازار کم شود  اما مقطعی است.

وی با بیان اینکه خنثی سازی تحریم ها در دست خودمان است، گفت: هرچند رفع تحریم ها بدست دشمن است اما آنچه که به دست خودمان قابل تحقق است مقدم تر از وعده و وعیدهایی است که تحقق آنها در هاله ای از ابهام است.

حجت الاسلام نعمتی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه خنثی سازی تحریم ها، آینده ساز و فرصت ساز است گفت: رفع تحریم ها در واقع آینده سوز، فرصت سوز و تهدید زا است.

وی با بیان اینکه رفع تحریم ها زودگذر بوده و قابل اعتماد نیست، گفت: برای خنثی سازی تحریم ها باید اقتصاد قوی، سالم و امن داشته باشیم چراکه اقتصاد مبتنی بر رفع تحریم شرطی و لرزان است که باید از آن پرهیز شود.

حجت الاسلام نعمتی در پایان سخنان خود به مسائل شهرستان نیر نیز اشاره کرد و گفت: برخی مدیران در شهرستان بدون سر و صدا و حاشیه کار می کنند این این باید به الگوی تمام مدیران شهرستانی تبدیل شود.

وی به مشکلات حوزه فن آوری و ارتباطات در شهرستان نیر به ویژه مشکل adsl، شبکه شاد و ایرانسل اشاره کرد و گفت: نتایج مشکلات فعلی ریشه در کم کاری ها و بی توجهی های مسئولان در 20 سال گذشته است.

امام جمعه شهرستان نیر در پایان سخنان خود از عملکرد ارشادی در حوزه مخابرات شهرستان نیر قدردانی کرد و گفت: رسیدگی به وضعیت دکل های مخابراتی و بهبود شرایط فعلی در یکسال گذشته به خاطر وجود نیروی بومی، متعهد و دلسوز است و انتظار داریم همه مسئولین شهرستان از بین نیروهای بومی انتخاب شوند تا وضعیت شهرستان متحول تر شود.

 

انتهای پیام/ج