نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

سرویس: سیاسی کد خبر: 8717 ۱۴:۵۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۷

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل:

جنگ امروز، جنگ علم و دانش است/نیروگاه‌های سیکل ترکیبی،مصداق استفاده بهینه از سوخت است

امام جمعه اردبیل با تشکر از اقدامات سپاه در افتتاح نخستین واحد بخار پروژه سیکل ترکیبی نیروگاه سبلان در استان گفت: نیروگاه‌های سیکل ترکیبی، بهترین مصداق صرفه جویی و استفاده بهینه از سوخت است.

جنگ امروز، جنگ علم و دانش است/نیروگاه‌های سیکل ترکیبی،مصداق استفاده بهینه از سوخت است

به گزارش ابصارخبر، آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نماز جمعه  از سپاه معظم و از شخص سردار سلامی جهت ساخت و بهره برداری نخستین واحد بخار پروژه سیکل ترکیبی نیروگاه سبلان در استان قدردانی کرد و گفت: نیروگاه های سیکل ترکیبی، بهترین مصداق صرفه جویی و استفاده بهینه از سوخت است و جای شکر است که در جمهوری اسلامی، این فناوری تماما به دست متخصصین ایرانی عملیاتی می گردد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل در بخش دیگری از خطبه ها گفت: با توجه به تبدیل شدن وضعیت اردبیل از جهت شیوع کرونا از آبی به زرد، از اهالی محترم استان مصرانه می خواهم در رعایت پروتکل های بهداشتی جدی باشند و از اجتماعات غیر ضرور اجتناب کنند.

وی افزود:متأسفانه این روزها اجتماعات در مراکز خرید غوغا می کند و انسان های مغرض هم به جای نقد به اینگونه اجتماعات، دست روی اجتماعات مذهبی می گذارند در حالیکه غالب مراسمات مذهبی تعطیل است و برخی از آنها نیز که اقامه می شود در نهایت دقت و رعایت پروتکل ها است.

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود به توسعه وسایل پرتاب فضایی اشاره کرد و گفت: آمریکا از تلاش های ایران برای توسعه وسایل پرتاب فضایی اظهار نگرانی کرده است. معنای این سخن لزوم محرومیت یک ملت از علم و مخصوصا از علوم استراتژیک، حسّاس و سنوشت ساز است. بالاترین ظلم به بشریت، انحصار علم در حیطه تصرف دولت های خاص است، عنوان دیگر دستور محرومیت از علم، این است که سر خودتان را جلو بیاورید تا به راحتی گردن بزنم.

وی با بیان اینکه ملتی که امروز از تحولات علمی محروم بماند فردای روشنی ندارد به حدیثی از حضرت امیرالمومنین(ع) اشاره کرد و گفت: روایت است که علم یعنی اقتدار؛ هر کس آن را داشته باشد دست قدرتمند خواهد داشت و هر کس آن را نداشته باشد دست قدرتمندی بر سر او خواهد آمد و او زیر دست باقی خواهد ماند. یعنی اگر علم پیدا کردید پنجه قوی پیدا خواهید کرد و اگر علم نداشته باشید کسانی که دارای پنجه قوی هستند دست شما را می پیچانند.

آیت الله عاملی در ادامه سخنان خود به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام (ص) اشاره کرد و گفت: پیامبر اسلام(ص) فرمودند؛  هر كس در پي دنياست، بايد به دنبال علم برود و هر كس در پي آخرت است، بايد دنبال علم برود و هر كس دنبال دنيا و آخرت هر دو  با هم است، باز بايد دنبال علم برود.

امروز جنگ، جنگ علم و دانش است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در بخش دیگری از خطبه ها این هفته نماز جمعه  به مصاحبه  مسئول وزارت خارجه کشور اشاره کرد و گفت: مسئول وزارت خارجه در مصاحبه خود با شبکه سی ان ان اعلام کرده آمریکا اول اعلام کند که از سیاست های ترامپ پیروی می کند یا نه بعد از آن می توانیم در مورد مسئله دیگری که رئیس‌جمهور بایدن مطرح کرده است بحث کنیم، مراد از مسئله دیگر توان موشکی و نفوذ اقلیمی است. این سخن، چراغ سبز نشان دادن به امکان توافق روی موشک‌های دفاعی ایران است.به خداوند پناه می بریم از اینکه در خطرناک ترین منطقه و در محاصره گرگ های خونخوار و گرسنه خود را خلع سلاح کنیم. التماس در برابر دشمن بالبداهه باطل است حال اگر التماس را صلاح دانستید آن را روی مصالح کلان کشور و ملت نبرید.

وی افزود: می‌گویند مذاکره با آمریکا نخواهیم داشت در حالی که مذاکره عملاً از طریق وسایل ارتباط جمعی شروع شده، پس باید حساب شده حرف زد همچنانکه آمریکا حساب شده حرف می زند. وزیر خارجه آمریکا موضوع واسطه‌گری اروپا را که وزارت خارجه ایران مطرح کرده بود به راحتی رد کرد و با قاطعیت گفت، برجام قدیم باید لغو و برجام جدید با شرایط جدید منعقد شود و گفت دو موضوع جدید باید در برجام جدید لحاظ شود: اول، تعطیل شدن تمام فعالیت‌های هسته‌ای ایران و دوم، تعطیل شدن قدرت و دست های ایران در منطقه. یعنی ایران باید مثل صدام حسین و قذافی خود را تسلیم و از صفحه روزگار محو شود اما نمی دانند ایران، عراق و لیبی نیست و ایران امروز هم ایران زمان شاه نیست.

 امام جمعه اردبیل ادامه داد: من سخن رئیس اسبق سازمان سیا را تحسین می کنم که درباره ملت ما اظهار داشت؛ «ملت ایران، یعنی ملت پیش بینی نشده»! این را باید دولتمردان ما بدانند که آنها به سادگی به برجام بر نخواهند گشت، وزیر خارجه آمریکا این هفته گفت؛ ما به یک توافق «اَطوَل، اَقوی و اَشمل» احتیاج داریم. این فزونخواهی محض است اگر ایران در برابر آن با قاطعیت نایستد اوضاع کاملاً به نقطه اول دوران ترامپ برخواهد گشت.

وی افزود:آنها چه به برجام برگردند و چه برنگردند ما به طور نسبی برنده ایم. اگر برگردند تحریم ها برداشته می شود و بهتر از این نمی شود، اگر برنگردند، هم موانع پیشرفت های علمی برطرف می شود و هم جریان خودکفایی در عرصه‌های حساس سرعت بیشتر می گیرد. به عنوان مثال صادرات نفت را مانع شدند پالایشگاه ها توسعه یافت. سالهای متمادی کشورهای بدون نفت از پالایش نفت خام ما میلیاردها سود بردند. پالایشگاه‌های کشورهای چین، ژاپن، کره، هند، تایوان، فرانسه، اسپانیا و یونان سال ها بخشی ازسوددهی اصلی خودشان را از پالایش نفت خام ایران کسب می‌کردند. در سال ۲۰۱۷ هند ۲۴ میلیارد دلار محصولات نفتی صادر کرده است. سنگاپور با ۴۵ میلیارد دلار صادرات محصولات نفتی جایگاه سوم را در بین کشورهای صادرکننده فرآورده های نفتی داشت. کره جنوبی در رتبه پنجم، چین در رتبه هشتم و مالزی در جایگاه دوازدهم قرار داشتند. عجیب این است که نام ایران در میان ۱۵ کشور اول صادرکننده فرآورده های نفتی در سال ۲۰۱۷ نبود و حالا به برکت پالایشگاه عظیم خاورمیانه یعنی ستاره خلیج فارس که سپاه معظم آن را احداث کرد، ایران به صادر کننده اول بنزین در منطقه تبدیل شده است در حالی که فکر احداث این پالایشگاه بعد از تحریم بنزین به ایران توسط آمریکا صورت گرفت.

آیت الله عاملی به اعتراف غربی ها در این خصوص اشاره کرد و  گفت: خود غربی‌ها به ترامپ گفتند؛ دست از فشار حداکثری بردار و به دیپلماسی حداکثری عمل کن و به وی گفتند؛ فشار بیشتر به ایران سه مصیبت برای ما دارد: اول، خودکفایی ایران؛ دوم، حرکت ایران به طرف روسیه؛ سوم، شکست جناحی که ما به آن امید داریم.

وی تصریح کرد: از عجایب امور آنها این است که می‌گویند باید تمام تشکیلات موشکی ایران برچیده شود درحالی که اطرافیان ما را غرق سلاح های خطرناک می کنند. منطقه خلیج فارس ۲۵ درصد تمام تسلیحات جهان را خریدار است با این حال آمریکا می گوید ایران باید خلع سلاح و به یک لقمه چرب تبدیل شود. آمریکا ۶۰۰ میلیارد دلار، ایران ۶ میلیارد دلار و عربستان ۷۶ میلیارد دلار در سال هزینه نظامی دارند.

امام جمعه اردبیل گفت: موشک در روزگار ما قویترین بازدارنده جنگ است حتی بالاتر از بمب اتمی، چون بمب اتمی کاربرد ندارد هر کس آن را به کار گیرد چند دقیقه دیگر خودش نیز مورد هدف بمب اتمی قرار می گیرد. یکی از غربی ها در مذاکره هسته‌ای ایران گفت بالاتر از قطعنامه‌های شورای امنیت خود خداست و ما خدا را قبول نداریم (البته حالا که کرونا آنها را درو می کند زار زار به ساحت عزّ ربوبی ناله می‌کنند). من می گویم کسانی که نه تنها به قطعنامه‌های شورای امنیت احترام ندارند بلکه با صراحت می گویند خدا را قبول نداریم، آیا می توان به آنها اعتماد کرد؟!

وی افزود: غرض از این سخنان مخالفت با مذاکره تحت قالب 1+5 نیست اما ترک احتیاط و اعتماد به آنها خطا و خیانت به کشور است. امید بستن به آمریکا مثل امید بستن به شیطان بزرگ است. چنان که حضرت امام فرمود « آمریکا شیطان بزرگ است» و خداوند در حق شیطان فرموده «… وَ كانَ الشَّيْطانُ لِلْإِنْسانِ خَذُولًا » (29 فرقان) یعنی کمک نمی کند، رها و خوار می کند یعنی از او جز ترک نصرت توقعی نداشته باشید.

 

انتهای پیام/ج