نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

سرویس: سرویس خبری کد خبر: 8725 ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹

همزمان با دهه فجر برگزار شد؛

نشست تخصصی قلم مقاومت در اردبیل+ عکس

حجت الاسلام فیاضی در این نشست به تبیین آرمان های انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: اين هنرمندان بودند كه با هنر خود، رشادت مردم و جوانان را در صحنه های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به تصوير كشيدند و اكنون آن حماسه‌ها براي ما ماندگار شده است.

نشست تخصصی قلم مقاومت در اردبیل+ عکس

به گزارش ابصارخبر، نشست تخصصی قلم مقاومت همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی و با حضور جمعی از هنرمندان بسیجی استان اردبیل و با سخنرانی حجت الاسلام میثم فیاضی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل و امین رسولی عضو هیأت اندیشه ورز بسیج هنرمندان توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ازش های دفاع مقدس با همکاری بسیج هنرمندان در اردبیل برگزار شد.

حجت الاسلام فیاضی در این نشست به تبیین آرمان های انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: اين هنرمندان بودند كه با هنر خود، رشادت مردم و جوانان را در صحنه های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به تصوير كشيدند و اكنون آن حماسه‌ها براي ما ماندگار شده است.

وی افزود: بي ترديد انسان، محصول هنرمندي خداوند است و عالم، تجلي هنر حق، بنابراين به هر سو بنگريم، پرتويي از خورشيد هنر، در نگاهمان لانه مي كند.

حجت الاسلام فیاضی در ادامه سخنان خود به نقش هنر در عرصه های مختلف انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: هنر در مفهوم كلي تاثير بسزائي در اشاعه هنر اسلامي و انقلاب اسلامي كه همانا نشر و گسترش فرهنگ ناب اسلام محمدي (ص) است ايفا كرده است.

وی گفت: هنرمندان نقش ويژه‌اي در انتقال ارزش‌ها و دستاوردهاي انقلاب اسلامي به ساير افراد جامعه دارند زيرا آنها با استفاده از هنر و آثار خود مي‌توانند ناگفته‌ها را به مردم برسانند.

 هنرمند انقلابی به جامعه، به ارزش‌های والای الهی انسانی و اسلامی تعهد دارد

امین رسولی عضو هیأت اندیشه ورز بسیج هنرمندان استان اردبیل نیز در این نشست به تبیین هنر انقلابی و ادبیات مقاومت پرداخت و گفت: هنرمند انقلابی دارای تعهد است، هنرمند انقلابی به جامعه، به ارزش‌های والای الهی انسانی و اسلامی تعهد دارد.

وی به تبیین واژه هنر پرداخت و گفت:  در فلسفه غربی هنر به ارتباط بین انسان و طبیعت اشاره دارد و تلاش هنرمند آن است که بتواند چیزی را خلق کند که بیشترین شباهت را به طبیعت داشته باشد البته در در طول ادوار تاریخ نحله‌های فکری دیگری نیز پدید آمده است و در ادامه رئالیسم و سورئالیسم  وکوبیسم و نحله های دیگر به وجود آمده اند.

رسولی به تبیین نگاه شرقی در خصوص هنر پرداخت و گفت: در نگاه شرقی نوعی ارتباط معنوی بین هنر و انسان و طبیعت وجود دارد. هنرمند در این جا روح حاکم بر طبیعت را از اخذ کرده و آن را به صورت یک اثر ارائه می کند.

وی در ادامه سخنان خود به تبیین نگاه اسلام به هنر پرداخت و گفت: در نگاه اسلامی هنر تلاش دارد تا معنایی از دل طبیعت و حقیقت آن کشف کرده و به عنوان یک اثر هنری ارائه دهد. در آثار هنرمندان و اسلامی ما شاهد این معنا هستیم. هنر در اسلام و نزد هنرمندان مسلمان، معنایی فراتر از شکل ظاهری طبیعت دارد. هنرمند معنای ویژه از حقیقت جهان را کشف و به مخاطب ارائه می کند.

این هنرمند اردبیلی خاطرنشان کرد: در هنر انقلاب اسلامی که پس از انقلاب شکوهمند اسلامی اتفاق افتاده هنرمند تلاش می‌کند تا با توسل به تعالیم ناب اسلام و انقلاب اسلامی که بر پایه آن شکل گرفته است را به نحوه شایسته‌ای بازنمایی کند.

وی با بیان اینکه هنرمند انقلابی دارای تعهد است، گفت: هنرمند انقلابی به جامعه، به ارزش‌های والای الهی انسانی و اسلامی تعهد دارد.

رسولی خاطرنشان کرد: هنرمند متعهد انقلاب اسلامی تلاش می کند تا اصل امر به معروف و نهی از منکر را در قالب تولید و ارائه آثار هنری و خلق آثار بدیع و زیبا عرضه کند.

 وی به بیانات  امام راحل در خصوص هنر اشاره کرد و گفت: امام راحل می فرمایند هنر دمیدن روح روح تعهد در کالبد انسان ها است، این معنا به هنرمند انقلابی انرژی مضاعفی می‌دهد تا با خلق اثر هنری جامعه را به سوی ارزش های ناب اسلامی و انسانی سوق دهد و با هنر خویش تلاش کند خوبی ها را ترویج داده و زشتی ها را نهی کند.

رسولی تصریح کرد:هنرمند امروز رسالتی از این دست دارد و باید به سمت تحقق آرمان‌های والای انقلاب اسلامی حرکت کند.

پخش نماهنگ، شعرخوانی و هم اندیشی از جمله برنامه های این نشست بود که به صورت ویدیو کنفرانس و ارتباط مجازی با شهرستان های استان در اردبیل برگزار شد.

 

انتهای پیام/ج