نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

سرویس: سیاسی کد خبر: 8731 ۱۷:۳۸ - ۱۳۹۹/۱۱/۲۴

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل:

لحن ملتمسانه بعضی از دولت‌مردان ما از آمریکا به اوج رسیده است/سیستم بانکی محل هجمه به حقوق ملت و بیت‌المال است

امام جمعه اردبیل به مساله بازگشت آمریکا به برجام اشاره کرد و گفت: بازگشت آمریکا به برجام ولو به نفع دولت ما و برگ امتیاز در انتخابات آینده است ولی برای رسیدن به این امتیاز هر وسیله و طریقی پسندیده نیست.

لحن ملتمسانه بعضی از دولت‌مردان ما از آمریکا به اوج رسیده است/سیستم بانکی محل هجمه به حقوق ملت و بیت‌المال است

به گزارش ابصارخبر، آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه‌های نمازجمعه این هفته اردبیل اظهار کرد: از مسئولان استانی مصرانه می‌خواهیم نسبت به تامین کالاهای اساسی در آستانه عید اقدام جدی و عملی داشته باشند.

وی افزود: مدیریت قیمت کالاهای اساسی توسط دولت‌مردان، مقدم بر تمام کارهای دیگر است؛ اگر در اینجا مشکل داشته باشید سایر اقدامات شما هم مورد توجه قرار نمی‌گیرد و زیر سوال می‌رود.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: سفره مردم مخصوصاً طبقه پایین نباید کوچک و کوچکتر شود، قدرت خرید آنها نباید پایین بیاید و هیچ مرد خانه و بزرگ خانه‌ای نباید شرمنده اهل بیت خود باشد، حداقل نیازهای ضروری یک زندگی آبرومندانه و عزتمندانه باید تامین شود.

وی تصریح کرد: از اهل بازار هم می‌خواهم بسیار دقت کنند؛ کوچکترین اجحاف به مردم مخصوصاً در این ایام، خرید مفتی آتش جهنم و آتش غضب الهی است و قطعاً خود شما را هم گرفتار می‌کند، از خیرین نیز می‌خواهم در تامین و پخش بسته‌های غذایی با همت تمام ورود کنند.

سیستم بانکی سال‌ها محل هجمه به حقوق ملت و بیت‌المال بوده است

عاملی در بخش دیگری از خطبه‌ها اظهار داشت: گاهی بعضی از مسؤولان می‌خواهند از کارهای خوب خود گزارش دهند اما افتضاح بزرگی برای خود درست می‌کنند. اخیراً ریاست محترم بانک مرکزی گفته ۵۰۰ هزار کارت بانکی در زمینه پول‌شویی و قمار با همکاری دستگاه قضاء حذف می‌شود.

وی ادامه داد: ظاهر این حرف بسیار خوب است اما نشان می‌دهد که سال‌های متمادی دزدان حرفه‌ای، سیستم بانکی را محل تاخت و تاز خود و هجمه به حقوق ملت و بیت المال کرده و درآمدهای نامشروع سرسام‌آور کسب کرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تاکید کرد: فعال شدن کارت‌های قمار در مراکز حرفه‌ای قمار و شرط بندی جز با مساعدت از سیستم بانکی اصلا امکان ندارد و بعضی از بانک‌ها درگاه‌های خود را با آغوش باز به آنها باز کرده‌اند.

مسئولیت ایجاد امنیت و طراحی زیرساخت برای مبادلات مالی چه کسی است؟

وی تصریح کرد: در این‌جا شایسته است ملت ما سوال کند که مسؤولان چرا این امر ساده را متوجه نشده‌اند و حالا بعد از خرابی بصره به فکر اقدام افتاده‌اند؟ آیا سایر اقدامات مسؤولان رده بالا هم همین‌طور است؟ چه کسانی در مبادلات مالی، مسؤولیت ایجاد امنیت و طراحی زیرساخت برایشفافیترا دارند؟ آیا جا ندارد که دستگاه قضایی، اینها را به پای محاکمه بکشاند؟

۶سال جنایت آمریکا در یمن

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: این سخن بایدن که جنگ یمن باید متوقف شود و ما نباید به عربستان سلاح بفروشیم و این سخن اتحادیه اروپا که نیروهای خارجی دیگر باید از یمن خارج شوند، معنایش این است که جنایت ۶ ساله آنها در یمن اشتباه بود اما نمی‌گویند.

وی ادامه داد: چه کسی باید جواب‌گوی این جنایت وحشتناک باشد و چرا مجرم محاکمه نمی‌شود؟ چرا بوش که اعتراف به خطا در حمله به عراق کرد و موجب شد دو میلیون نفر جان خود را از دست بدهند محاکمه نشد؟

عاملی بیان کرد: با یک کودتای نظامی در میانمار، آمریکا و اروپا چنان داد می‌زنند که صدایشان گوش فلک را کر می‌کند در حالی که در آنجا یک هزارم جنایت یمن اتفاق نیفتاده است؟ چرا دنیا با معیار مزدوج  یعنی معیار دوگانه اداره می‌شود؟

امام جمعه اردبیل اذعان داشت: این مطلب نشان می‌دهد که اغراض و جهت گیری‌های خاص در تصمیم گیری‌های کلان دنیا دخالت می‌کند و با چنین دخالتی سخن از دموکراسی و حقوق بشر، اضحوکه و سخریه است و همین معیار دوگانه است که باعث شده ایران اسلامی بدون هیچ گناهی ۴۲ سال به محاصره شیاطین در بیاید.

وی ادامه داد: بایدن در سخنرانی این هفته خود گفت؛ «در همه جای دنیا از دموکراسی و حقوق بشر حمایت خواهیم کرد»، اگر صادق هستید این شعار را در فلسطین عملیاتی و از این طریق مشکل ۷۰ ساله را حل کنید اگر صادق هستید مشکل یمن را با دموکراسی حل کنید، چرا می ترسید؟ انصارالله با رای مردم سر کار آمده است. می‌گویند ما حوثی‌ها را تحت فشار خواهیم گذاشت و اخراج آنها از لیست تروریست‌ها به معنی تخفیف به آنها نیست.

عاملی افزود: این ادبیات، افتضاح است؛ اگر آنها تروریست نیستند چرا آنها را تحت فشار می‌گذارید و چرا از طریق دموکراسی مشکل یمن را از اساس حل نمی‌کنید؟ چون می‌دانید نتیجه آن کاملا علیه منافع شماست. اگر صادق هستید به دموکراسی‌هایی که نتیجه آن برخلاف منافع شماست احترام بگذارید.

برگزاری انتخابات به تعداد سال‌های عمر جمهوری اسلامی

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی بهتعداد سال‌های عمر خود، انتخابات جدی و واقعی برگزار کرده، به این ارزش مردم سالاری احترام بگذارید. هم ادعای حمایت از دموکراسی و حقوق بشر و هم محاصره و ممنوعیت داروهای حیاتی، ابتلاء به تناقض ریشه‌ای است.

اگر به حقوق بشر معتقدید سر عربستان داد بزنید

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بیان کرد: اگر به حقوق بشر معتقدید سر عربستان داد بزنید نه حوثی‌ها، یمنی‌ها در استفاده از سلاح، مدافع هستند و عربستان مهاجم، آمریکا و اروپا به جای این که به مهاجم بگویند دست نگه دار به مدافع می‌گویند از خودت دفاع نکن. یعنی در مدیریت دنیا خبری از عدالت نیست آنچه مهم است منافع نامشروع دولت‌های بزرگ است.

لحن ملتمسانه بعضی از دولت‌مردان ما از آمریکا به اوج رسیده است

عاملی در ادامه با اشاره به مساله بازگشت آمریکا به برجام عنوان کرد: بازگشت آمریکا به برجام ولو به نفع دولت ما و برگ امتیاز در انتخابات آینده است ولی برای رسیدن به این امتیاز هر وسیله و طریقی پسندیده نیست.

وی تاکید کرد: باید شأن ملت ما و انقلاب ما و اعتقادات ما و منویات رهبر ما لحاظ گردد؛ این روزها لحن ملتمسانه بعضی از دولت‌مردان ما از آمریکا به اوج رسیده است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: نتیجه این ادبیات این شد که این هفته بایدن گفت؛ «تحریم‌ها برداشته نخواهد شد» و اعلان کردند که مذاکره با شرکاء و هم پیمانان بعد از بازگشت ایران به برجام خواهد بود!

وی گفت: شما این ادبیات سخیف و ذلیل کننده را با ادبیات رهبر معظم انقلاب مقایسه کنید؛ ایشان می‌فرمایند: «آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها حق هیچ‌گونه شرط‌گذاری ندارند زیرا تعهدات برجامی خود را نقض کردند و آن طرفی که باید شرط بگذارد جمهوری اسلامی است زیرا به تعهدات خود پایبند بود. بنابراین ایران هنگامی به تعهدات برجامی خود بازخواهد گشت که آمریکا همه تحریم‌ها را در عمل و نه در حرف یا بر روی کاغذ، لغو کند و این لغو تحریم‌ها مورد راستی‌آزمایی ایران قرار گیرد. این، سیاست قطعی و غیرقابل برگشت جمهوری اسلامی و مورد اتفاق همه مسئولان است و هیچکس از آن عدول نخواهد کرد.»

 

انتهای پیام/ج