نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

سرویس: سرویس خبری کد خبر: 8959 ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خبرداد:

اعطای تسهیلات قرض الحسنه به کارکنان وظیفه مهارت دیده/ سامانه ثبت نام برای متقاضیان منقضی از خدمت راه اندازی شود

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: برای سال جاری جهت اشتغال کارکنان وظیفه در کشور نزدیک ۲ هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه در نظر گرفته شده که سهم استان از این میزان جهت اشتغال افراد متقاضی اعلام می شود.

اعطای تسهیلات قرض الحسنه به کارکنان وظیفه مهارت دیده/ سامانه ثبت نام برای متقاضیان منقضی از خدمت راه اندازی شود

به گزارش ابصارخبر، حسین وطن دوست مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل پیش از ظهر امروز  در جلسهکارگروهتخصصی مهارت آموزی واشتغال کارکنان وظیفه استان که با حضور سردار بابازاده فرمانده سپاه استان و مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری به صورت ویدئو کنفرانس در سالن شهید باکری سپاه استان برگزار شد، گفت: در زمینه مهارت آموزی کارکنان وظیفه عملکرد استان علیرغم محدودیت ها و ممنوعیت های کرونایی مطلوب ارزیابی می شود.

وی افزود: در سال گذشته ۲۳۹ رشته مهارت آموزی برپا شده و  تعداد ۶ هزارو ۱۳۶ نفر  اموزش دیدیه که حدود ۱۰۰۰ نفر از خدمات خدمت سربازی فارغ شده اند  و در آینده ای نزدیک تسهیلات اشتغالزایی به این افراد پرداخت می شود. 

 وطن دوست گفت: در سال جاری ۲هزار ۵۸۸ نفر تا کنون آموزش دیده اند و بقیه هم در رشته های مختلف در حال آموزش هستند.

 مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل به حمایت های نیروهای مسلح از کارکنان وظیفه جهت آموزش و مهارت کارکنان اشاره کرد و گفت: یکی از حمایت های نظام جمهوری اسلامی به ویژه نیروهای مسلح از کارکنان وظیفه جهت آموزش و مهارت کارکنان است و افرادی که از مهارت و آموزش های فنی و حرفه ای و عمومی عقب افتاده اند می توانند از این فرصت استفاده کرده و بعد از اتمام خدمت به کارگیری می‌شوند.

وی تصریح کرد: پیشنهاد شورای عالی قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه است که جهت تجهیز کارگاه های مهارت آموزی دستگاه های استانی و هزینه حق الزحمه مربیان ، اعتبارات لازم تامین می شود.

وطن دوست ادامه داد: قرارگاه  می تواند به منظور تسریع و تسهیل در امور تسهیلات و پیگیری تحقق اشتغال افراد فارغ از خدمت ، سامانه ای جهت ثبت نام متقاضیان منقضی از خدمت راه اندازی کند.

 

انتهای پیام/ج