نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

آخرین مطالب

سرویس: بسیج دانشجویی کد خبر: 9234 ۲۲:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲

معاون سازمان بسیج دانشجویی کشور؛

همه مکاتب مدیون بانوان هستند/ حضور 40 مناظره کننده خواهر در اولین دوره لیگ مناظرات دانشجویی استان

معاون سازمان بسیج دانشجویی کشور در اولین دوره لیگ مناظرات دانشجویان خواهر دانشگاه های استان اردبیل در دانشگاه محقق اردبیلی گفت: همه مکاتب، مدیون بانوان هستند

همه مکاتب مدیون بانوان هستند/ حضور 40 مناظره کننده خواهر در اولین دوره لیگ مناظرات دانشجویی استان

به گزارش ابصارخبر، اولین دوره مسابقات لیگ مناظرات دانشجویی ویژه دانشجویان خواهر دانشگاه های استان اردبیل توسط سازمان بسیج دانشجویی با دشگاه های استان اردبیل  و با هدف توانمندسازی دانشجویان دختر در عرصه  کنشگری حوزه زن و خانواده  با حضوردکتر فاطمه گریوانی معاون بسیج خواهران سازمان بسیج دانشجویی کشور در سالن شهید خودسیانی دانشگاه محقق اردبیلی آغاز به کار کرد.

دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در  این مراسم گفت:: بانوان در همه امور از تحصیل تا تربیت فرزندان و برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی حضور دارند و این حضور نشان‌دهنده جایگاه والای آنها است.
وی با بیان اینکه برگزاری این‌چنین برنامه‌هایی موجب تقویت جایگاه بانوان می‌شود، تصریح کرد: بانوان حدود ۵۰ درصد جمعیت جامعه را تشکیل می‌دهند و باید از برنامه‌های بانوان استقبال و حمایت کرد.

همه مکاتب مدیون بانوان هستند
دکتر فاطمه گریوانی معاون بسیج خواهران سازمان بسیج دانشجویی کشور هم گفت: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، نگاه اصیل اسلامی به زن الگوی سوم است.

وی با بیان اینکه سعی می‌کنیم در بسیج دانشجویی کشور این نگاه اصیل را داشته باشیم، تصریح کرد: فعالیت‌ها در بسیج دانشجویی، خانواده محور هستند.

گریوانی با بیان اینکه در همه مکاتب نگاه به خانواده نگاه مقدسی است، تصریح کرد: بانوان ستون اصلی خانواده‌ها هستند و جامعه زمانی رشد می‌کند که روح آرامش در خانواده حکم‌فرما باشد و این کار با آرامش بانوان محقق شدنی است.

معاون بسیج خواهران سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به اینکه نگاه اصیل به زنان در هیچ مکتبی جز مکتب اسلام وجود ندارد، تصریح کرد: همه مکاتب مدیون بانوان هستند.

گریوانی با اشاره به نقش بانوان در انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس تشریح کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی هم باید شاهد حضور پررنگ بانوان باشیم و اگر بانوان همراهی نکنند، راه به جایی نخواهیم برد.

شرکت ۴۰ مناظره کننده در قالب ۱۳ تیم از دانشگاه های  استان

نجفی دبیر لیگ مناظرات دانشجویی واحد خواهران ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل نیز در این مراسم به تشریح اهداف و جزئیات لیگ مناظرات پرداخت و گفت: مسابقات لیگ مناظرات دانشجویی ویژه دختران، باهدف توانمند سازی دختران دانشجو و تقویت پایه های نظری و عملی اونها در زمینه های مختلف از جمله: روابط فردی و اجتماعی، فرهنگ گفتگو، مدیریت زمان، مهارت های فن بیان و همچنین پیاده سازی  گفتمان  مسائل زنان وخانواده کشور در دانشگاه ها بصورت آموزش عمومی در قالبی جذاب و تاثیرگذار مناظره برای دانشجویان طراحی شده که به حول و قوه الهی به مرحله اجرا رسیده است.

وی گفت: این برنامه که حدودا ۲ماه است در هیئت اندیشه ورزان خواهران بسیج دانشجویی طی سلسله جلسات بصورت کارشناسی شده برنامه ریزی شده است طرح بومی سازی شده مدل مسابقات کشوری و حتی جهانیست که بصورت گروهی برگزار می شود.

نجفی  با بیان اینکه  ۴۰ مناظره کننده در قالب ۱۳ تیم از دانشگاه های  استان در اولین دوره لیگ مناظرات حضور دارند گفت:  هر گروه متشکل از سه نفر عضو دانشجو است که دو نفر به عنوان مناظره کننده و یک نفر به عنوان محقق در مسابقه شرکت می کنند.

وی با بیان اینکه  3 تیم از دانشگاه محقق محقق اردبیلی این مناظرات شرکت کرده اند گفت:  دانشگاه های علوم پزشکی و پیام نور اردبیل ۲تیم، دانشگاه های آزاداسلامی اردبیل، پیام نور پارس آباد، گرمی، گیوی،  مشگین شهر و آزاد بیله سوار هرکدام یک تیم به این دوره از مسابقات اعزام کرده اند.

نجفی گفت: زمان هر مسابقه در مجموع ۴۵ دقیقه است که بصورت یک فرصت ۶دقیقه ای جهت طرح مسئله، دو فرصت ۵دقیقه ای جهت دفاع، یک فرصت ۴دقیقه ای جهت نتیجه گیری و سه فرصت ۲دقیقه ای جهت تحویل مطالب تحقیق شده به اعضای مناظره کننده برای هرگروه تفکیک شده است. مسابقه ها بصورت تک حذفی بوده و کل لیگ در ۴مرحله مقدماتی، نیمه نهایی، نهایی و فینال برگزار خواهد شد.

وی از مسائل بانوان و خانواده به عنوان موضوعات مناظره نام برد و گفت: هر مسابقه توسط ۵ داور از اساتید بزرگوار، قضاوت می شود و این شیوه تا رسیدن به ۲ گروه برای مسابقه فینال ادامه دارد.

دبیر برگزاری اولین دوره لیگ مناظرات دانشجویان خواهر استان اردبیل گفت: پیش از برگزاری مسابقه آموزش های لازم به شرکت کنندگان داده شده و دوره آموزشی تربیتی کارگروه مطالعاتی زنان وخانواده قرارگاه مهدا در این خصوص برگزار شده است.

در پایان این مراسم  از دکتر فاطمه گریوانی معاون بسیج خواهران سازمان بسیج دانشجویی کشور و فاطمه حبیب‌زاده بانوی موفق اردبیلی تجلیل شد.

 

انتهای پیام/ج