نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد

سرویس: فرهنگی و اجتماعی کد خبر: 9290 ۱۹:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۳

اختتامیه سوگواره ملی شعر عاشورایی ماه منیر در مشگین شهر + عکس

دومین دوره سوگواره ملی شعر عاشورایی ماه منیر با تجلیل از سید تقی سیفی اردبیلی خالق اشعار ماندگاری چون «زینب زینب» به پایان رسید.

اختتامیه سوگواره ملی شعر عاشورایی ماه منیر در مشگین شهر + عکس

به گزارش ابصارخبر، دومین دوره سوگواره ملی شعر عاشورایی ماه منیر با برگزاری اختتامیه در مشگین شهر به پایان رسید.

عبدالله بحرالعلومی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، در این مراسم به جزئیات سوگواره ملی شعر عاشورایی ماه منیر اشاره کرد و گفت: دومین دوره سوگواره ملی شعر عاشورایی «ماه منیر» با موضوع ابعاد زندگی، مقام علمی، معرفت و ادب، شجاعت و دلاوری، ولایت و کرامت و شهادت آقا اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) در قالب‌های مختلف شعری کلاسیک و شعر نو در خرداد ماه سال جاری طی فراخوان  اغاز شد.

وی به تعداد شرکت کنندگان در دومین فراخوان اشاره کرد و گفت: در پاسخ به این دعوت، 283 اثر از 19 استان و 41 شهر کشور به دبیرخانه رسید که مایه مباهات بود به هر چهار زبان فارسی، ترکی، عربی و کردی، شعر عاشورایی دریافت کردیم و بر این اساس، 77 شعر ترکی، 176 شعر فارسی، 2 شعر عربی، 1 اثر به زبان کردی و 1 شعر فارسی و ترکی و نیز 26 شعر کودک و نوجوان در این رقابت مشارکت کردند.

در اختتامیه دومین دوره سوگواره ملی شعر عاشورایی ماه منیر از سید تقی سیفی اردبیلی (خالق اشعار ماندگاری چون «زینب زینب» که با صدای ملکوتی فخرالذاکرین مرحوم سلیم مؤذن‌زاده اردبیلی جاودان شد)، تجلیل و قدردانی شد.

منتخبین دومین دوره سوگواره ملی شعر عاشورایی ماه منیر ؛

رضا اسمخانی از زنجان، علیرضا امانی مجد از اردبیل، مهران اسکندرزاده از اردبیل در بخش فارسی  به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شده و  اسماعیل مهریورز از مشگین شهر نیز قابل تقدیر شناخته شد.

عارف ساسانی از آذربایجان شرقی، مراغه، سهیلا باقریان از آذربایجان شرقی، تبریز، قادر ایمان زاده از اردبیل در بخش ترکی به عنوان  نفرات اول تا سوم معرفی و عادل تنظیفی از اردبیل نیز قابل تقدیر شناخته شد.

 در بخش کودک و نوجوان نفرات اول تا سوم

آیسان محمدپور از اردبیل، زهرا ناصری از اردبیل، نیما بساط از اردبیل در بخش کودک و نوجوان نفرات اول تا سوم به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند.

 

اجرای تعذیه، تجلیل از سید تقی سیفی اردبیلی شاعر پیشکسوت اردبیلی و رونمایی از پوستر سومی دوره سوگواره از جمله برنامه های این مراسم بود.

 

انتهای پیام/ج