پایگاه خبری تحلیلی ابصارخبر اردبیل ۱۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۷

مربیان عقیدتی سیاسی بسیج دانشجویی استان تجلیل شدند

آیین تجلیل از مربیان عقیدتی و سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه های اردبیل با حضور مسئولین بسیج دانشجویی در اردبیل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ابصارخبر، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل در آیین تجلیل از مربیان عقیدتی و سیاسی بسیج دانشجویی استان به تبیین اهمیت مسئله یقین در انسان پرداخت و گفت: روزه یکی از راه های رسیدن به خدا و تقویت یقین در انسان ها است.

وی تنها راه حل مشکلات جسمی در انسان ها را روزه داری عنوان کرد و گفت: رعایت آداب روزه داری موجب می شود انسان ها از بدنی سالم و ایمن برخوردار شوند.

عابدی در ادامه سخنان خود به تبیین اهمیت بزرگداشت هفته عقیدتی و سیاسی پرداخت و گفت: بزرگداشت هفته عقیدتی و سیاسی در واقع بزرگداشت مقام علم، علم و مربی است.

وی در ادامه سخنان خود به مقام عالم اشاره کرد و گفت: خداوند متعال خود بزرگترین مربی درای بشریت است چراکه پروردگار متعال خود نسبت به امر اموزش پیامبران اقدام کرد

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه بسیج دانشجویی استان به سوره جمعه اشاره کرد و گفت: طبق مفاهیم این سوره مبارک در قران کریم، تذکیه مقدم بر تعلیم است  بنابراین  بهتر است این سوره از قران کریم در مراکز آموزشی به خصوص آموزش عالی نصب العین شود تا با عمل به این امر مهم، از مسائل و مشکلات اموزشی موجود در کشور نیز کاسته شود.

وی در ادامه سخنان خود به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با معلمین اشاره کرد و گفت: احیای امر پرورش در جامعه امروز از ضروریات است.

وی به تبیین اهمیت تذکیه در انسان پرداخت و گفت: علم به تنهایی نجاتگر بشریت نیست.

عابدی علت طغیان گری افرادی چون هیتلر و صدام را فقدان تربیت صحیح و عدم برخورداری از تزکیه نفس عنوان کرد و گفت: علم در کنار تذکیه باعث ارامش و تربیت انسان های فرهیخته ای چون ابوعلی سینا و شهید مطهری است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل در پایان سخنان خود به تبیین اهمیت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهید مطهری پرداخت و گفت: این شهید مطهری بود که با عمق بینش خود در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی به شبهات اعتقادی لیبرال ها و کمونیست ها جواب داد و آنقدر تاثیرگذار بود که دشمنان اسلام وجود این گوهر ناب را تحمل نکرده و وی را به شهادت رساندند.

انتهای پیام/ج