پایگاه خبری تحلیلی ابصارخبر اردبیل ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۵
نوجوانان اردبیل:

نسل پنجم انقلاب، پایبند خط امام است/ بینش ما نشأت گرفته از بصیرت افزایی های رهبر معظم انقلاب است

تعدادی از نوجوانان نسل پنجم انقلاب در اردبیل با بیان اینکه بیانات رهبر معظم انقلاب چراغ راه نوجوانان در مسیر انقلاب است، اعلام داشتند: نسل پنجم انقلاب، پایبند خط امام است.

به گزارش ابصارخبر، اخلاق،شخصیت و رفتار امام خمینی (ره) در جهان اسلام بی نظیر است. شخصیتی که با شجاعت خود از ابرقدرت جهان به عنوان  شیطان بزرگ یاد کرده و از مملکت خود طرد کرد.

پایگاه سبلان ما امروز بعد از 31 سال از رحلت این شخصیت برجسته جهان، پای صحبت های دو نفر از سربازان در گهواره انقلاب پرداخته تا اعتقاد بنیادین مردم ایران به انقلاب را بعد از گذشت 4دهه از آغاز آن  و سپری کردن امواج پرتلاطمی که دشمنان در این سفینه هدایت راه انداختند به گوش دشمنان و بدخواهان نظام برساند.

نسل پنجم انقلاب، پایبند خط امام است

محمدرضا صفری دانش آموز اردبیلی به وظایف نوجوانان انقلابی در دهه چهارم و پنجم انقلاب  اشاره کرد و گفت: امرور درگیر جنگ نرم هستیم، و بیش از پیش نیازمند به شفاف سازی و آگاهی بخشی هستیم  چراکه برخی ها به دلیل ناآگاهی مسیر اشتباه را انتخاب می کنند.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی در بُعد نظامی در جایگاه نخست قرار دارد می گوید: پهلوگیری نفتکش های ایران در ونزوئلا و صادرات بنزین و نادیده گرفتن تهدید و تحریم های آمریکا در حالیکه صورت گرفت که هیچ کشوری در جهان جرات مقابله با استکبار را ندارد و این اثبات کننده برتری قدرت ایران است.

این دانش آموز اردبیلی با بیان اینکه ما نسل  پنجم انقلاب با اینکه امام راحل را درک نکردیم، اما پایبند خط امام هستیم، گفت: این بینش ما نشأت گرفته از  بصیرت افزایی های رهبر معظم انقلاب است.

صفری با بیان اینکه روشنگری های رهبر معظم انقلاب در زمینه های مختلف، تجسم تاریخ 40 ساله کشور بعد از انقلاب اسلامی است، گفت: درست که ما زمان انقلاب را درک نکردیم ولی تاریخ به ما می گوید، اندیشه رهبر معظم انقلاب و راهبری های ایشان همان تداوم خط امام است و  ما با با جان و دل در راه  پیشرفت انقلاب تلاش خواهیم کرد.

ایجاد جهاد فرهنگی در مدارس دغدغه امروز نوجوانان انقلابی

حسین رضا شاد دل یکی دیگر از دانش آموزان اردبیلی در گفتگو با سبلان ما خواستار ترویج آرمان های خمینی(ره) در مدارس شد و گفت: ایجاد جهاد فرهنگی در مدارس دغدغه امروز نوچوانان انقلابی و نسل پنجم انقلاب است.

وی با بیان اینکه کار فرهنگی مستمر تنها راه مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان است، به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص کار های فرهنگی اشاره کرد و گفت: اگر در مدارس زمینه های کار فرهنکی جهادی را برای دانش آموزان فراهم کنند، ما می توانیم با اثرگذاری که در نهاد خانواده ها داریم با حرکت در مسیر سبک زندگی اسلامی در جامعه جلوی رخنه های دشمنان در ابعاد مختلف را گرفته و به آرمان های انقلاب در حد خودمان جامعه عمل بپوشانیم.

این دانش‌آموز اردبیلی پیشرفت علمی و جهاد فرهنگی را جزء اهداف اصلی خود نام برد و  گفت: ترویج اهداف و آرمان های خمینی(ره) بخشی از دغدغه های من به عنوان یک نوجوان نسل چهارم انقلاب است.

شاد دل از باز خوانی وصیت نامه امام راحل به عنوان چراغ راه نوجوانان انقلابی در آشنایی بیشتر نسل پنجم با آرمان های انقلاب اسلامی نام برد و گفت: تنها در اینصورت است که جوانان آینده این مرز و بوم می توانند با پشتوانه علمی و آگاهی های لازم در گام دوم انقلاب که رهبر معظم انقلاب اسلامی آن را تدوین و ابلاغ کردند، نقش آفرینی کنند چراکه با داشتن آگاهی های لازم در کنار بصیرت افزایی های رهبر معظم انقلاب قدرت تحلیل وقایع را بدست آورده و با رویش انقلابی می توانند اثرگذار شوند.

وی در پایان سخنان خود  از رویکرد مسئولین در 7 سال گذشته و گرایش به سمت غرب و راه اندازی وقایع تلخی چون برجام انتقاد کرد و گفت: همگان امروز شاهد خوی استکباری آمریکایی ها هستند، افرادی که حتی به مردم خود رحم نمی کنند و با ابزار مدرن خود زندگی ارام را بر مردمانشان تلخ کرده اند.

این دانش آموز اردبیلی تداوم در مسیر شهدا را خواستار شد و گفت: جهان اسلام امروز مدیون فرماندهانی چون قاسم سلیمانی و مدافعان حرم است، چراکه اگر نها نبودند امروز کل جهان در آشوب بود.

شاددل در پایان سخنان خود از مسئولین خواست تا با حرکت در مسیر خط امام(ره) زمینه های پیشرفت کشور در همه ابعاد را فراهم کنند چراکه امروز ایران اسلامی الگوی ازادیخواهان جهان است.

خبرنگار: یوسف نوروز

انتهای پیام/ج