پایگاه خبری تحلیلی ابصارخبر اردبیل ۱۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۶
فرمانده سپاه ناحیه اردبیل:

شناخت غدیر،از ضروری ترین شناخت های اعتقادی است/ تبعیت از ولایت فقیه تنها راه مقابله با استکبار +فیلم

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان اردبیل به تبیین فلسفه غدیرخم پرداخت و گفت:طی مسیر کمال و سعادتمندی در دنیا و آخرت در گرو درک فلسفه غدیر و عمل به آن به یعنی تبعیت از ولایت فقیه است.

به گزارش ابصارخبر، حسن دهقانی فرمانده سپاه ناحیه شهرستان اردبیل به تبیین فلسفه غدیرخم پرداخت و گفت: ولایت پذیری رمز موفقیت جوانان کشور در شکل گیری انقلاب اسلامی ، 8سال دفاع مقدس و همه عرصه های بعد از انقلاب اسلامی تا کنون در رویایی با دشمنان اسلام  بوده است.

وی با بیان اینکه جوانان ما از همان ابتدای انقلاب تاکنون با تاسی از سیره ائمه معصومین(ع) و تبعیت از ولایت فقیه در برابر استکبار جهانی ایستاده اند گفت: طی مسیر کمال و سعادتمندی در دنیا و آخرت در گرو درک فلسفه غدیر و عمل به آن به یعنی تبعیت از ولایت فقیه است چراکه بدون رهبری و هدایت ولی و مولا انسان به جایی نخواهد رسید.

دهقان به پیام واقعه غدیر نیز اشاره کرد و گفت: غدیر به امت اسلامی می آموزد که هرگاه مدیریت جامعه در دست افرادی قرار بگیرد که سیره عملی حضرت امیرمومنان، امام علی (ع) را معیار و شاخص  خود قرار دهند، جامعه مسیر تکامل و پیشرفت را به سهولت طی خواهد کرد.

وی به نگاه مدیریتی حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: نتیجه این نگاه، نظام مقدس جمهوی اسلامی ایران است که بیش از 4 دهه از عمر خود علی غم ایستادگی در برابر استکبار جهانی و شکست دشمنان، رشد و  شکوفایی به عنوان مقتدرترین کشور جهان اسلام به عنوان الگوی مستضعفان جهان تبدیل شده است.

فرمانده سپاه ناحیه اردبیل در ادامه سخنان خود پیشرفت های روز افزون ایران اسلامی در جهان را یادآور شد و گفت: پیشرفت های امروز کشور نیز در سایه تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و حمایت از علم و دانش محقق شده است.

وی از آمریکا به عنوان استکبار مطلق نام برد و با بیان اینکه هرجا پای مادیات و قدرت طلبی ها در میان است، رد پای آمریکا نیز در آن منطقه دیده می شود ، گفت: آمریکا با لگدمال کردن انسانیت سعی در رسیدن به اهداف و افکار پلید خود دارد بنابراین تنها راه مقابله با  توطئه ها و اندیشه های استکبار تبعیت از ولایت فقیه است، چراکه ولایت فقیه در تداوم غدیر است و چراغ راه و روشنایی بخش مردم برای عبور از غبار فتنه های مستکبرین است.

دهقان با بیان اینکه مهم‌ترين مساله در موضوع غديرخم، رهبري امت اسلام است گفت: در عصر غيبت این رسالت بر عهده ولي‌فقيه است و در واقع ولایت فقیه در تداوم غدیر است.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان اردبیل در پایان سخنان خود شايسته سالاري در اداره يك جامعه اسلامي را بزرگترین پیام غدیر عنوان کرد و  گفت: روز عيد غدير و دهه امامت و ولايت بهترين فرصت براي تقويت اعتقادات ديني و مذهبي و شناساندن مسائل توحيد، نبوت و امامت به مردم و نسل جوان جامعه است.

 

 

 

اننهای پیام/ج