پایگاه خبری تحلیلی ابصارخبر اردبیل ۱۷:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
توسط هیات رزمندگان برگزار شد؛

مراسم عزاداری سالروز شهادت امام رضا(ع) در اردبیل + عکس

حجت الاسلام نوری به تبیین سیره عملی امام رضا(ع) پرداخت و گفت: گره گشایی از زندگی مردم و عمل گرایی از جمله انتظارات امام رضا(ع) از شیعیان است.

به گزارش ابصارخبر، مراسم عزاداری سالروز شهادت امام رضا(ع) همزمان با سراسر کشور با حضور جمعی از مردم ولایتمدار اردبیل با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی شرایط ویژه کرونا  توسط هیات رزمندگان اسلام در مسجد اعظم اردبیل برگزار شد.

حجت الاسلام حسین نوری از مبلغان اسلامی استان  در این مراسم معنوی به تبیین سیره عملی و رفتاری امام رضا(ع) پرداخت و گفت: امانتداری یکی از ویژگی های شیعیان است.

وی به شرایط تقرب شیعیان با بارگاه ائمه معصومین (ع) پرداخت و گفت: هر گاه مومنی خواست به محضر ائمه معصومین برسد کافی است به سفارشات و دستورالعمل های برجای مانده از ائمه نعصومین(ع)  عمل کند.

این مبلغ اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در کشور ما قحط الرجال نیست، گفت: آنچه که مشخص و مشهود است قحط النظری و قحط النگاه در کشور ما بیداد می کند چراکه همین جوانان بی ادعا بودند که در 8 سال جنگ تحمیلی بدون چشم داشتی پا به میدان گذاشته و کشور را در همه عرصه ها مدیریت کردند.

وی خواستار توجه ویژه به جوانان شد و گفت:امروز جوانان ما متخصص و متعهد تر از هر زمان دیگری هستند و اگر به آنها کوچکترین فرصتی داده شود، کشور را دگرگون خواهند کرد.

حجت الاسلام نوری در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تحقیر و آزار دیگران در اسلام نکوهش شده است، گفت:  هرکس مومنی را تحقیر و مورد آزار قرار دهد موجبات خشم الهی را فراهم کرده و مورد رحمت خداوند متعال قرار نخواهد گرفت.

این مبلغ اسلامی به انواع عذاب اشاره کرد و گفت: عذاب عظیم که خاص گناهان بزرگ است در کنار عذاب الیم و عذاب مهین  از جمله انواع عذاب است که در برزخ و قیامت گریبانگیر گناهکاران می شود.

وی به زمینه های آزار و اذیت ائمه معصومین(ع) و شیعیان اشاره کرد و گفت: غلو کردن در مورد ائمه معصومین(ع)، انکار فضایل ائمه معصومین(ع)، ادا نکردن حق اهل بیت(ع)، منت گذاشتن برای اقامه مجالس عزاداری برای ائمه معصومین(ع)، ندادن وجوهات شرعی از جمله خمس که حق امام  معصوم (ع) است از جمله عواملی است که باعث آزار و اذیت ائمه معصومین(ع) و شیعیان می شود و موجبات خشم الهی را فراهم می کند.

حجت الاسلام نوری در پایان سخنان خود به انتظارات امام رضا(ع) از شیعیان پرداخت و گفت: گره گشایی از کار مردم و عمل گرایی از جمله انتظارات امام رضا(ع) از شیعیان است.

وی با بیان اینکه طبق احادیث امام رضا(ع) حساسیت ویژه ای بر گره گشایی از زندگی مردم  داشتند و همواره روی این موضوع مهم سفارش و گره گشایی ار خدمت به مردم عنوان کرده اند.

قرائت قرآن کریم، زیارت امبن الله، سخنرانی مذهبی و مداحی از جمله برنامه های این مراسم در اردبیل بود که توسط هیات رزمندگان در اردبیل برگزار شد.

انتهای پیام/ج